Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün Mazbatasını Aldı

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün Mazbatasını Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün mazbatasını aldı.Bilecik Merkezi İlçe Başkanlığı’nda toplanan kalabalık partili grup eşliğinde Bilecik Adliye binasına yürüyerek vatandaşları v...

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün mazbatasını aldı.

Bilecik Merkezi İlçe Başkanlığı’nda toplanan kalabalık partili grup eşliğinde Bilecik Adliye binasına yürüyerek vatandaşları ve esnafı selamlayarak giden Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekilli Yaşar Tüzün, mazbatasını Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe’den aldı.

Yapılan mazbata töreninde açıklama yapan Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe, ayrıntılı bir program düzenleyemediklerini belirtti. “Maalesef iş yoğunluğundan kusura bakmayın ama çok kısa sürede mazbatayı hazırlayıp en azından kağıt şeklinde vermeyelim çerçeveletip laik olduğu şekilde verelim diye bir yarım saattir uğraşıyoruz. En sonunda başarabildik. Seçimler yapıldı. Bilecik’te hiçbir sorun olmadan sonuçlandı. Çok net bir farkla bize de itiraz gelmesine mahal vermeden, hiçbir sıkıntı çekmeden kesinleştirilmesini de sağladık. Seçilen Milletvekillerine başarılar diliyorum. İnşallah güzel, hayırlı, başarılı çalışmalar yaparlar. Özellikle Bilecik için ve Ülkemiz için hayırlı bir çalışma dönemi olur diye düşünüyorum” dedi.

“BUGÜNE KADAR ALDIĞIM EN FİYAKALI EN YAKIŞIKLI MAZBATA BU OLDU”

Mazbatasını Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe alan Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Ağır Ceza Mahkeme salonunu hınca hınç dolduran partililer tarafından ayakta alkışlandı. Bugüne kadar aldığı en fiyakalı mazbata olduğunu belirten Tüzün, sözlerine şöyle devam etti.

“Biliyorsunuz 29 Mart tarihinde parti içerisinde bir resmi ön seçim gerçekleştirdik. Bu ön seçimden 3 gün sonra buraya gelip Çağatay arkadaşımla birlikte birer mazbata almıştık. O gün iki mazbata aldık, bugün bir mazbata alıyoruz. İnşallah önümüzdeki seçim sürecinde 2 mazbata alacağız. Bugüne kadar bu salonda Belediye Başkanı mazbatası aldım, Belediye Meclis Üyesi mazbatası aldım. Milletvekilliği mazbatası aldım. Bugün bir kez daha onurla, iftiharla bu mazbatayı alıyorum. Bugüne kadar bu tür mazbatalar almıştım ama en fiyakalısı, en yakışıklısı bugün oldu. İnşallah bu mazbata iktidar partisi mazbatası olur. Ve bu en değerli, en önemli, en güzel mazbatayı ömrümün sonuna kadar ailemle birlikte, çocuklarımla birlikte ve kuşkusuz Cumhuriyet Halk Parti ailesiyle birlikte iftiharla, onurla taşıyacağım” dedi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanı Şinasi Çetinkaya Milletvekili olan Yaşar Tüzün’e parti rozetinin çıkartarak Milletvekilliği rozeti taktı.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK İKTİDAR OLMA UMUDUYLA GÖREVE BAŞLADIK”

Mazbata töreninden sonra Adliye çıkışı dışında bekleyen kalabalık partili gruba seslenen Tüzün, “Yaklaşık 80 gündür birlikte olduk, inandık. El ele kol kola omuz omuza çalışma gerçekleştirdik. Sonuç itibariyle amacımız neydi, mazbatayı almaktı, Milletvekili olmaktı, Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olma umuduyla göreve başladık. Ve ilk basamağı bugün gerçekleştiriyoruz. Mazbatamızı teslim aldık. Ve bu mazbatamız bütün Bilecik’e Cumhuriyet Halk Partisine hayırlı uğurlu olsun. İçeride bir konuşma yaptım. Dedim ki, bugüne kadar belediye meclisi mazbatası, Belediye başkanlığı mazbatası, Milletvekilliği mazbatası aldım. Ama en fiyakalısını, en yakışıklısını bugün aldım dedim. Bu mazbata iktidar mazbatası olacağına inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi inşallah önümüzdeki en kısa sürede parlamentoda iktidar partisi olarak genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.