CBÜ Besyo’dan Görkemli Mezuniyet

CBÜ Besyo’dan Görkemli Mezuniyet

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı 20. Dönem öğrencileri mezun olmanın gururunu yaşadı. Bu yıl CBÜ BESYO, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği...

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı 20. Dönem öğrencileri mezun olmanın gururunu yaşadı. Bu yıl CBÜ BESYO, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden 53, Spor Yöneticiliği Bölümünden 68, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nden 105 ve Çift Anadaldan da 8 öğrenci olmak üzere toplam 234 mezun verdi.

Törene Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gümüş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Atik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kenan Dost, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Göral ve yardımcıları Doç. Dr. Murat Taş ile Yrd. Doç. Dr. Pınar Güzel, yüksekokul bölüm başkanları, öğretim elemanları, emekli akademisyenler ve mezunların aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan BESYO öğrenci temsilcisi Gültaze Yıldırım’ın ardından kürsüye gelen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Göral, Türkiye’de eğitim veren spor yüksekokulları arasında üst sıralarda yer alan okulun, ilk sıraya yükselmesi için çalıştıklarını dile getirdi. Göral, yüksekokulda ‘Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü’nün açıldığı müjdesini de verdi. Nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, öğretim elemanı kalitesinin, yurt içi ve yurt dışı hareketliliğinin hızla arttığı yüksekokuldan mezun olan öğrenciler ve öğrenci velileri haklı bir gurur yaşadılar. Bu yıl ayrıca ilk defa çift anadaldan da öğrenci mezun edildi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gümüş ise tüm mezunları tebrik ederek, hayatlarının bundan sonraki döneminde başarılar diledi. Gümüş, Türkiye’de kalitesini ispatlamış olan Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmanın bir gurur olduğunu vurgulayarak, beden eğitimi ve sporun tıp bilimlerindeki önemine dikkat çekti.

Bu yıl itibariyle yüksekokuldan emekliye ayrılacak olan Yrd. Doç. Dr. Nurullah Candan ve Yrd. Doç. Dr. Bayram Çetin’e Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gümüş ve Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Göral tarafından hediyeleri takdim edildi.

Mezuniyet töreni, yüksekokul birincisi Canan Aldırmaz’ın duygularını dile getirmesinin ardından, yüksekokul ve bölümlerini dereceyle bitiren mezunlara plaketlerinin takdim edilmesi, tüm mezunlara mezuniyet belgelerinin verilmesi, meslek andının okunması ve kep atma ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.