Çerkezköy ’Yıldızlarıyla’ Buluştu

Çerkezköy ’Yıldızlarıyla’ Buluştu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sportif ve sanatsal etkinliklerde ulusal ve uluslararası başarılara imza atan öğrenciler, Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından ’Çerkezköy...

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sportif ve sanatsal etkinliklerde ulusal ve uluslararası başarılara imza atan öğrenciler, Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından ’Çerkezköy Yıldızlarıyla Buluşuyor’ adlı programda bir kez daha hatırlandı.

Çerkezköy OSB Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay yaptı. Kaymakamlık olarak, okul öncesinden başlayıp eğitimin her alanı ile yakından ilgilendiklerini belirten Kaymakam Kubilay, "Gerek eğitim kurumlarımızın fiziksel şartlarının iyileştirilmesi gerekse eğitim kalitesinin artırılması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

Çerkezköy’ün sanayi alanında ülkede adından söz ettiren bir ilçe olduğuna vurgu yapan Kaymakam Kubilay, "İlçemizin eğitim alanında da marka bir kent haline gelmesi için topyekun seferberlik başlattık. Bunun için tüm orta öğretim kurumlarının bir araya toplanacağı bir ’Eğitim Kampüsü’ projesi hazırladık. Ambardere mevkinde 113 dönümlük arazinin 31 Ocak 2016’ya kadar tahsisi sağlandı. Bu projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi gerekiyor. Buradan tüm hayırseverleri Eğitim Kampüsü projesine desteğe davet ediyorum" ifadelerini kaydetti.

İlçedeki sanayi kuruluşlarının nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Halk Eğitimi kurslarına ağırlık verdiklerini sözlerine ekleyen Kaymakam Kubilay, "Bu doğrultuda 795 kurs açtık. Bu kurslara 16 bin 908 vatandaşımız katıldı. Eski Yüksek Okul binasını da Halk Eğitimi Müdürlüğümüze kazandırdık. Biz Halk Eğitimi Merkezi’nin vatandaş ile devlet arasında bir köprü olduğuna inanıyoruz" dedi.

Kaymakamlık olarak ’Okul öncesi eğitim seferberliği’ kampanyası başlattıklarını dile getiren Kaymakam Kubilay, "Bu kampanya kapsamında 208 yeni öğrenci okul öncesi okullara kayıt yaptırdı. Yüzde 71 olan okul öncesi öğrenci oranı, kısa sürede yüzde 75’e çıkarıldı. Bu oranın yüzde 90’ın üzerine çıkması için çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Okuma Yazma Kampanyası kapsamında birçok vatandaşın okur-yazar hale geldiğini belirten Kubilay, "Hükümet Konağı’nda Proje Koordinasyon Birimi oluşturduk. Çalışmalarımıza katkı veren başta Valimiz Enver Salihoğlu olmak üzere tüm milli eğitim çalışanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Her nefes alış verişimizde sorumluluklarını omuzlarımızda daha fazla hissettiğimiz çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek en esaslı meselemizdir" dedi.

ŞAMPİYONLAR SAHNEYE ÇAĞRILDI

Kaymakam Kubilay’ın konuşmasının ardından program, Raif Dinçkök Ortaokulu Müdür Yardımcısı Bahadır Ağan’ın seslendirdiği türkülerle devam etti. Programda daha sonra 8’nci Liseler Arası Ulusal Proje Kısa Film ve Animasyon Festivali’nde Türkiye 1’incisi olan çalışma izlendi.

Programda il, ülke ve uluslararası şampiyonalarda 1’inci olan sporcular sahneye çağrılarak Kaymakam Metin Kubilay tarafından ödüllendirildi. 75’nci Yıl Ortaokulu Müzik Öğretmeni Elif Güner ve öğrencilerinin müzik ziyafeti ile devam eden programda daha sonra Türkiye genelinde katıldıkları yarışmalarda 2’nci olan öğrenciler sahneye çağrıldı. Öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler verdi. Halis İşler yaptığı konuşmada, "Bu programı Tekirdağ genelinde yapmayı planlıyorduk. Ancak 2 binden fazla öğrencinin ismi bize gelince vazgeçtik. Bu vesile ile Çerkezköy’deki başarılı öğrenciler için böylesine güzel bir program hazırlayan Kaymakamımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Çerkekzöy TSO Lisesi Coğrafya Öğretmeni Fikret Puza’nın mini konseri ile devam eden programda daha sonra çeşitli yarışmalarda Türkiye 3’üncüsü olan öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilere ödüllerini Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan takdim etti. Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin halk oyunları gösterisi ile devam eden programda, halk oyunları ekibine ise ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı verdi.

Etkinlik, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Halk oyunları ekibinin gösterileri ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.