Deprem Sempozyumu Devam Ediyor

Deprem Sempozyumu Devam Ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Deprem Sempozyumu, gerçekleştirilen sunumlar ile devam ediyor.Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Be...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Deprem Sempozyumu, gerçekleştirilen sunumlar ile devam ediyor.

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 5. Uluslararası Deprem Sempozyumu, devam ediyor. İlk günkü açılış konuşmalarının ardından başlayan oturumlar, sempozyumun ikinci gününde de devam etti. Sempozyumun ikinci gününde 5 ayrı salonda uzmanlar tarafından sunumlar yapıldı. Sunumlarda, bir betonarme binanın sanal davranış verileriyle hasar tespiti için analitik ve deneysel çalışma, 17 Ağustos 1999 Kocaeli depreminde hasar alan binada kat geçirgenlik fonksiyonlarıyla hasar tanılama, hasar tanılama analizlerinde frekans-zaman çözümlemesi, hızlı gözlem teknikleri ile incelendi.

1999 İzmit depremi sonrası oluşan deformasyonları ve Van-Erciş’te depreminde yaşanan fiber takviyeli delikli elastomerik izolatörlerin basınç rijitlikleri, imar kirliliği gibi konular karşılaştırılarak anlatıldı. Ayrıca 17 Ağustos depremine ait inanışlar ve memoratlar, denizaltı kütle hareketlerinin yakın bölge tsunami genliklerine etkileri, küresel afet uyarı ve koordinasyon sistemi, insani yardım topluluğu açısından elzem bir araç, betonarme bir yapıya sonradan eklenen çelik katın yapı performansına etkisinin araştırılması konuları ele alındı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.