DİSK’ten İşten Atılmalara Tepki

DİSK’ten İşten Atılmalara Tepki

DİSK Birleşik Metal İş Sendikası Eskişehir Şubesi Sekreteri Ünal Akkaya, metal işçilerinin talepleri için başlattıkları direniş sonrası işten atılmama sözüne rağmen Tofaş, Arçelik, Türk Traktör’de işç...

DİSK Birleşik Metal İş Sendikası Eskişehir Şubesi Sekreteri Ünal Akkaya, metal işçilerinin talepleri için başlattıkları direniş sonrası işten atılmama sözüne rağmen Tofaş, Arçelik, Türk Traktör’de işçilerin işten atıldığını hatırlatarak, metal işçilerinin haklı talepleri nedeniyle cezalandırılamayacağını söyledi.

Ünal Akkaya, metal işçilerinin hiçbir taşkınlığa yol açmadan, ancak kararlı biçimde dile getirdikleri taleplerinin cevap bulduğu iş yerlerinde işbaşı yaptıklarını belirtti. Akkaya, MESS ve bağlı işverenlerin son yıllarda metal işçilerinin mesajlarını tam olarak anlamamakta ısrar ettiklerini belirterek, “Metal işçileri dediler ki ücretlere iyileştirme yapılsın, işten atılma olmasın, işçilerin seçtiği temsilciler yönetim tarafından tanınsın, sahte sendika ve temsilcileri iş yerlerine sokulmasın. İşçiler, metal işçileri işbirlikçi ve dayatmacı toplu sözleşme düzenine karşı, düşük ücret sistemine, sermaye denetiminde sahte sendikaya karşı isyan ettiler. Başta MESS olmak üzere tüm işverenleri sağduyuya ve işçilerin sesine kulak vermeye çağırıyoruz. Bu süreçte tek bir işçinin dahi burnu kanarsa bunun vebalini ödemek zorunda kalacaklardır. Gerekli uyarılara rağmen iş yerlerindeki kıyımlar devam ederse, gereken mesajı almadığı anlaşılan MESS’e ve işverenlere karşı gerekli cevabı eylem ve direnişlerimizle vermeye kararlı olduğumuzu herkesin iyi bilmesini isteriz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.