Elazığ’da Obeziteyle Mücadele Toplantıları Devam Ediyor

Elazığ’da Obeziteyle Mücadele Toplantıları Devam Ediyor

Elazığ’da Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu obeziteyle mücadele kapsamında yedinci toplantısını gerçekleştirdi.Toplantıya Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş başkanlık yaparken...

Elazığ’da Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu obeziteyle mücadele kapsamında yedinci toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş başkanlık yaparken, Halk Sağlığı Birim Müdürleri ile Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Gıda ,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı yetkilileri de katıldı.

Obeziteyle mücadelede ile ilgili kararların alındığı toplantıyla ilgi bilgi veren Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, "Obeziteye yol açan sebeplerin çokluğu, obezite ile mücadelenin multidisipliner yaklaşımla sürdürülmesi gereğini ortaya koymaktadır. Günümüzde bireysel mücadelenin yanı sıra obezite ile kurumsal mücadele de önem kazanmış ve kurumsal düzeyde birçok sektörü içine alan yaklaşımla gerekli önlemlerin alınması zorunlu hale gelmiştir. Bu doğrultuda Bakanlığımızca Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı hazırlanmıştır. Program gereği obezite ile ilgili, il düzeyinde mücadele etmek ve bu konuda kararlar almak amacıyla Elazığ Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu oluşturularak alınan kararlar uygulanmaktadır" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.