Ertuğrulgazi Mahalle Konağı Ve Çocuk Parkı Açılışı

Ertuğrulgazi Mahalle Konağı Ve Çocuk Parkı Açılışı

Ertuğrulgazi Mahallesi Mahalle Konağı’nın ikinci katı ile Çocuk Parkı ve donatı alanları, düzenlenen program ile açıldı.Bilecik protokolü ile birçok ilçe protokolünden katılımcının bulunduğu açılış tö...

Ertuğrulgazi Mahallesi Mahalle Konağı’nın ikinci katı ile Çocuk Parkı ve donatı alanları, düzenlenen program ile açıldı.

Bilecik protokolü ile birçok ilçe protokolünden katılımcının bulunduğu açılış töreninde yapılan konuşma ve açılışın ardından vatandaşlara pilav ikramı yapıldı. Açılış programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım başta olmak üzere davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“İNSANLARI BİR ARAYA GETİREN HER MEKAN ÇOK ÖNEMLİ”

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, açılışta gerçekleştirdiği konuşmada; ’’Öncelikle sayın milletvekillerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını sizler huzurunda daha önce söylediğimizi tekrarlamak istiyorum’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

’’İnsanımızı bir araya getiren, gönüllerini birleştiren, faaliyetlerini, gayretlerini birleştiren her konu, her faaliyet ve her mekan bizler için önemli. Mahallemizde yapılan bu konak ve ona ilave edilen kısımlar sosyal donatı alanları da bu açıdan değerlendirdiğimizde insanımızı ve gönüllerini bir araya getirecek, gayretlerini bir araya getirecek, faaliyetlerin yapılacağı yer olarak bizler için önem ve kıymet ifade etmektedir. Dileğimiz temennimiz bu tür yerlerin artarak gönüllerin daha sık bir araya gelmesi, yürütülecek faaliyetlerde birlik ve beraberlik unsurunun daha da gelişerek ilerlemesi, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza tekrar huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Faydalı kullanımlarda beraberinde biz de sizinle birlikte olmak istediğimizi duyuruyor saygılar sunuyorum.”

’’AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ NOKTASINDA GÜZEL HİZMETLER GERÇEKLEŞTİREN BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM’’

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise konuşmasında AK Parti belediyeciliğinin özelliklerine değinerek, “Belediyeciliğin sadece yoldan, sudan, kaldırımdan ibaret olmadığı, insanımızın sosyal, kültürel, sportif alanlarda da ihtiyaçlarının karşılanmasında yapılan çözümler noktasında farklı bir belediyecilik anlayışını Türkiye’ye getirmiş AK belediyeciliğin bu icraatlarından dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Benim de ikamet ettiğim mahalle olması hasebiyle tüm komşularımız için bu mahalle konağımızın ve çocuklarımız için de buradaki çocuk parkımızın hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Ve bu parkın yapımında emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm ekibine şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

’’7 HAZİRAN İTİBARİYLE BİLECİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’’

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise, gerçekleştirilen çalışmada emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirterek, “Bugün Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeyiz. Ertuğrul Gazi’nin isminden de hepinizin bildiği üzere, mahallemize yakışır bir park ve bir hizmet konağı açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Biz 7 Haziran saat 17.00’ye kadar bir demokratik mücadele gerçekleştirdik. Saat 17.00 itibarıyla bu mücadele bitmiştir. Bundan sonra kazanan Bilecik olacaktır, halkımız olacaktır. Halkımızın ve Bilecik’imizin kazanması için Halil arkadaşımla birlikte el ele omuz omuza Bilecik’imizin sorunlarının çözümü noktasında, belediyelerimizin proje sorunlarının çözümü noktasında, ilimizin tüm konuları hakkında el ele, gönül gönüle verip Bilecik’imize hizmet edeceğiz ve saat 17.00 itibarıyla biz halkımızın tamamının oyunu almış olarak kabul ediyoruz ve hizmetlerimizi de bu şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

’’MAHALLELİMİZİN DESTEĞİ VE TEVECCÜHÜYLE DAHA BİRÇOK ÇALIŞMAYI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’’

Belediye Başkanı Selim Yağcı, ise konuşmasında; Bilecik Belediyesi olarak birbirinden güzel ve başarılı çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti.

“İlk dönemlerde yaptığımız mahalle konağımızı sağ olsun mahallemizin ilgisi ve iltifatları karşısında yeterli görmedik. Muhtarımızın çok büyük heyecanı, arzusu ve isteğiyle de bu birleşince, burada Ertuğrulgazi Mahallemizin ve Bahçelievler Mahallemizin Mahalle Konaklarının ilk aşamada ikinci katlarını yaptık. İnşallah temennimiz, arzumuz diğer mahalle konaklarımızı da bir taraftar büyüteceğiz diğer taraftan da yenilerini yapmaya devam edeceğiz. Mahalle konaklarımız, mahallelinin merkezi olması, mahallelilik bilincinin oluşması, mahalleli mensubiyet bilincinin oluşması açısından hedef aldığımız ortaya koyduğumuz bir projeydi. Allah’a çok şükürler olsun ki muhtarlarımızın da gayretiyle bu gerçekleşti. Artık mahalle konaklarımızla, o mahallelimiz kendi mahallesinin merkezini biliyor, orada buluşuyor ve orada kendine ait organizasyonları gerçekleştiriyor. Ben bu tesisin gerçekleşmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Mahalle muhtarımıza, ihtiyar heyetimize ve bizlere enerji, destek veren siz değerli hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyorum”.

’’BİLECİK’İMİZDE YENİ DÖNEMDE MAHALLELERİMİZE SPOR KOMPLEKSİ VE BİLGİ EVLERİ KAZANDIRACAĞIZ’’

Bilecik’te çocuklarımıza 130’u aşkın park ve oyun alanı hediye ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, yeni dönemde Bilecik’te mahallelerimize spor kompleksleri ve Bilgi Evleri kazandıracaklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

’’Gerçekten göreve başladığımızda çocuklar açısından da Bilecik’imiz oldukça yetersizdi. Bugün artık 130’u aşkın çocuk parkımızla çocuklarımıza her mahallede bir çocuk parkı demiyoruz, artık her sokakta, her caddede, yer bulabildiğimiz her noktada çocuk parkı yapmaya çalışıyoruz. Şunu söylüyoruz, inşallah her mahalleye bir spor kompleksi diyoruz ve çocuklarımız için her mahallede bir spor kompleksi sözü veriyoruz buradan. Önümüzdeki süreç içerisinde projelerimizde de var. Yine mahalle konakları olan yerlerde bilgi evlerine devam edeceğiz. Yeterli olmayan mahalle konaklarımızda yeni binalar yaparak inşallah çocuklarımıza bilgi evi tarzında akşam eğitim öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacak mekanları da birlikte gerçekleştireceğiz. Ben bugüne anlam kazandıran, bizleri yalnız bırakmayan siz değerli hemşehrilerime ve başta sayın valim, milletvekillerimiz, değerli belediye başkanı arkadaşlarım, partimizin il başkanı, çok değerli ilçe başkanlarımız ve siz değerli hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle, tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“MAHALLEM MÜKEMMEL BİR TESİSE KAVUŞTU’’

Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Niyazi Aydın ise, mahallerine mükemmel bir tesise kavuştuklarını belirterek, "Sevgili mahallelim, marifet iltifata tabidir. Ben, bu konağın ve parkın yapılmasında emeği geçen başta sevgili belediye başkanımıza, belediye meclis üyelerimize ve belediye çalışanlarımıza, şahsım ve mahallem adına çok ama çok teşekkür ediyorum. Mahallem çok mükemmel bir tesise kavuştu. Tabii ki bu bir kişiyle olan bir iş değil, tamamen ekip işi. Onun için ben bu çalışmalarda emeği geçen belediye çalışanlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Tüm katılımcılarımızın gelecek olan Ramazan’ı Şeriflerini tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum’’ ifadelerini kullandı.

İl Müftü Yardımcısı Özdemir Taş önderliğinde edilen dua sonrasında il protokolü tarafından açılış kurdelesi kesildi. Program, Bilecik Şeyh Edebali Tasavvuf Musiki Korosu’nun seslendirdiği ilahiler eşliğinde yapılan pilav ikramı ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.