“Eskişehir Yıldızları Parlıyor” Ödül Töreni

“Eskişehir Yıldızları Parlıyor” Ödül Töreni

Eskişehir Valiliği’nin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle "Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor Projesi" kapsamında düzenlenen bilim, kültür, sanat ve spor dallarında, ulusal ve ul...

Eskişehir Valiliği’nin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle "Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor Projesi" kapsamında düzenlenen bilim, kültür, sanat ve spor dallarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene, Vali Güngör Azim Tuna, Vali Yardımcıları Ömer Faruk Günay ve Günhan Yazar, Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı, İl Jandarma Komutanlığı adına J.Yrb. Muammer Ergaş, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programın açılışında konuşan Vali Tuna, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 2.si düzenlenen bu ödül töreninin aynı zamanda Eskişehir’e bilim, kültür ve spor alanlarında ulusal ve uluslararası platformlardaki başarısı hakkında bir fikir vermekte olduğunu, bu törende bulunmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu ifade etti. Vali Tuna, “Modernizmin beraberinde getirdiği bireycilik, benmerkezcilik; hayatımızın her alanını işgal etse de tüm kalbimizle inanıyoruz ki, bizler bütün yarışmalarda aslında, yüksek insani değerlerle kuşanmış ruhumuzun güzellik arayışının bir ifadesi olarak üretiyor ve ancak iyilikte, güzellikte, hayırda yarışın makbul olduğu medeniyetimize, ürettiklerimizle bir damla eklemek için çalışıyoruz. Büyük Türkiye’nin kurulmasına öncülük edecek olan genç nesillerin ahlak ve maneviyat çerçevesi içerisinde sosyal etkinliklerini artırmak ve topluma hayırlı nesillerin yetiştirilmesini sağlamak için elimizden geleni yapma gayreti içindeyiz. Öz güveni gelişmiş, toplum içinde kendini en iyi şekilde ifade edebilen kişiler her alanda başarılı olurlar. Öğrencilerimizin sınavda başarılı olmalarını istediğimizin yanında onları yeteneklerine göre spor, kültür ve sanatın çeşitli alanlarında da eni iyi şekilde yetişmelerine imkan sağlamalıyız. Temel hedefimiz, her alanda, sadece ülkemizin değil, dünyanın geleceğini değiştirecek bireyler yetiştirmektir. Bu vizyonda gerçekleştirilen tüm faaliyetleri büyük bir içtenlikle destekliyor ve elde edilen başarılardan gurur duyuyoruz. Sevgili öğrenciler, 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisin de ulusal ve uluslararası yarışmalarda Okulunuzu, Eskişehir’imizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

150’ye yakın öğrencinin bu yıl ulusal ve uluslararası alanda başarı gösterdiğini aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Özen ise, “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerin her alanda gösterdiği başarıyı alkışladıklarını aktaran Müdür Özen, akademik başarı anlamda da Eskişehir okullarının hedeflerine ulaşıyor olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Tuna, Vali Yardımcıları Günay ve Yazar, Tepebaşı Kaymakamı Ünaldı ile diğer protokol üyeleri, dereceye giren öğrencilere, madalya ve başarı belgelerini verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.