Eskişehir’de Karne Dağıtım Töreni

Eskişehir’de Karne Dağıtım Töreni

Eskişehir’de 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından bazı öğrenciler karnelerini Vali Güngör Azim Tuna’dan aldılar.İlk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim yılı bugün sona erdi....

Eskişehir’de 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından bazı öğrenciler karnelerini Vali Güngör Azim Tuna’dan aldılar.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim yılı bugün sona erdi. Kent genelinde 615 eğitim kurumunda 133 bin 173 karnelerini alarak yaz tatiline başladılar. Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu’nda gerçekleştirilen temsili karne törenine Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlari, okul öğretmenleri ve veliler katıldı.

“BU SEZON ESKİŞEHİR İÇİN ÇOK YOĞUN FAALİYETLERİN YAŞANDIĞI BİR DÖNEM OLDU”

Karne dağıtım törenini girişinde öğrenciler Vali Tuna’yı ellerinde çiçeklerle karşıladılar. Bir sınıfa girip minik öğrencilere karnelerini kontrol ederek veren Tuna, eğitim öğretim döneminin yılın üçte ikilik kısmını kapladığını aktardı. Eskişehir’de eğitim öğretim alt yapısının oldukça iyi bir durumda olduğunu vurgulayan Tuna, sürekli yenilendiklerini söyledi. Tuna, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın son iki senedir buraya sağladığı biraz pozitif ayrımcılık sayesinde güzel okullarımız yapılıyor. Çocuklarımız daha iyi imkanlara kavuşuyor. Fatih Projesi ile daha iyi imkanlarla doğru bilgiye daha hızlı erişim sağlanıyor. Değerlerimizi çocuklarımıza aktarmak için eğitimcilerimiz güzel çalışmalar yapıyorlar ve daha da yapacaklar. Geriye doğru baktığımızda gerek Türk Dünyası Kültür Başkentliği faaliyetleri kapsamında gerekse sonrasında Çanakkale ile ilgili 100’üncü yıl lansman çalışmaları olsun diğer sosyal kültürel faaliyetler yoğun bir şekilde yapıldı. Bu sezon Eskişehir için çok yoğun faaliyetlerin yaşandığı okullarımızın da güzel etkinlikler yaptığı bir dönem oldu. Ben bu vesile ile milli eğitim camiamıza, idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza, ilçe kaymakamlarımıza ve özellikle öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü bu çocuklarımıza, gençlerimize yapıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz, onların esas yükü çeken, çalışan, başarılı olmak zorunda olan onlar ülkemizi daha iyi noktalara götürecek olanlar onlar” dedi.

“DAVRANIŞLARA İLİŞKİN AHLAKİ YATIRIMLAR ÖNEMLİ”

Karnelerde çok fazla önemsenmeyen bir noktaya değinen Vali Tuna şunları kaydetti:

“Bizim karnelerimizde şu anda belki eksik değil var da ama çok önemsenmeyen bir bölüm. Derslerden aldıkları notlar var bir de davranışlarına ilişkin bir takım notlar da oluyor. Onlar genelde bize hep iyi notlar olarak veriliyor. İnşallah hep öyledir. Ama çocuklarımızı o yönde de, bu işin yarısı bilgi ise yarısı da aslında ilerde toplumda faydalı bireyler olarak yetiştirmeye yönelik verilecek eğitimlerdir, davranış kuralları ve görgülerdir. Kısaca ahlaki yatırımlardır. Yoksa topluma zararlı insanlar üretiriz başka da bir işe yaramaz. Bu çok önemlidir. Bunu da aile ile birlikte yapılması lazım. Değerler eğitimi o yüzden önemli. Ben tekrar çocuklarımızı kutluyorum. Onlara güzel bir yaz tatili diliyorum. Onlardan çok ümitliyiz. Çocuklarımıza yönlendirmeyi çok iyi yapmamız lazım. Çocuklarımızı kaybetmeden başarılı oldukları mesleklere ve okullara yönlendirmemiz gerekiyor. Sadece bir iş garantisi olsun diye mutlu olmayacakları işleri de yapmasınlar. Kabiliyetleri onları neye doğru yönlendiriyorsa biz eğitimciler olarak onları o şekilde desteklememiz gerekiyor.”

Vali Güngör Azim Tuna, ayrıca karne dağıtım töreninden sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği programa katılan kadınlara da sertifikalarını verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.