Eskişehir’de Sokak Hayvanlarının Zehirlenmesi

Eskişehir’de Sokak Hayvanlarının Zehirlenmesi

Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası tarafından, son zamanlara şehrin çeşitli noktalarında zehirlendiği iddiasıyla ölen sokak hayvanları konusunda bir basın açıklaması yapıldı.Eskişehir-Bilecik...

Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası tarafından, son zamanlara şehrin çeşitli noktalarında zehirlendiği iddiasıyla ölen sokak hayvanları konusunda bir basın açıklaması yapıldı.

Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, yaptığı açıklamada, Eskişehir’de meydana gelen farklı tarihlerde sebebi tespit edilemeyen sokak köpeği zehirleme vakalarının meydana geldiğini söyledi. Kızılinler, “Şehir merkezinde Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesine bağlı Sümer, Ertuğrulgazi, Batıkent, 71 Evler, Şahintepesi, Gökdere mahallelerinde ve Eskişehir Mobilyacılar Kooperatifi (EMKO), Teksan Sanayi Bölgelerinde meydana gelen zehirlenme olaylarıyla alakalı sokakta yaşayan kedi ve köpeklerle beraber bazı sahipli hayvanların, tilki ve benzeri evcil olmayan hayvanlarında öldüğü tespit edilmiştir. İnsanların yoğun olarak yaşadığı bu mahallelerde yaşanan zehirlenme olaylarında bugüne kadar herhangi bir insanın zarar görmemesi sevindirici olmakla beraber ileriki tarihlerdeki olası zehirlenme olaylarında toplumun da risk altında olacağı aşikardır. Bizler Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimleri Odası olarak sokak hayvanları ile alakalı her türlü itlaf olaylarına karşı olduğumuzu ifade ederken şehrimizin sokaklarındaki organize olduğunu düşündüğümüz sokak hayvanı zehirleme olaylarının faillerinin bir an önce tespit edilerek gerekli şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.