Esnaf Odası Başkanı Bahamettin Öztürk Ekmek Zammını Değerlendirdi

Esnaf Odası Başkanı Bahamettin Öztürk Ekmek Zammını Değerlendirdi

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’de yapılan ekmek zammını değerlendirdi.Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, "fırıncıların rekabeti nedeni ile bir dö...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’de yapılan ekmek zammını değerlendirdi.

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, "fırıncıların rekabeti nedeni ile bir dönem zararına da ekmek satışı yapılmıştı" dedi.

Öztürk yapılan ekmek zammı ile ilgili şöyle konuştu:

"2015 yılı Ocak 1, itibari ile komşu iller baz alındığında Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırıkkale’de 3 yıldır ekmek rekabeti üzerine 250 gram ekmek 600 kuruştu. Ocak 1 itibari ile belirttiğim bu illerde 250 gram ekmek 850 kuruştan satışa sunulmakta 2015 yılının birinci ayında da fırıncıların kendi aralarında ki rekabeti yüzünden bize gelerek zam talebinde bulunmuşlardı. Rekabete girerek zararına ekmek sattılar. Burada 250 gram ekmek 500 kuruştan satışa sunuldu. Bu durum tabi ki bir ay kadar sürdü. Fırıncılarımızı kendi aralarında anlaştırdık. Kaliteli un 68 liradan satılmaya başlandı. Tuzu, mayası, işçisi, kürekçisi hesaplanarak ekmeğin fiyatını belirliyoruz. Komşu illerde ekmek zammı altı ay önce verildi. Bizlerde ekmekle birlikte pidenin de zammını verdik. Yapılan bu zammı oda başkanlarımızla bir araya gelerek komşu illeri de baz alarak verdik. Yapılan zam kafamıza göre keyfi yapılan zam değildir."

"ESNAFI DA HALKI KORUMAK ZORUNDAYIM"

Yapılan zamla ilgili bilgiler veren Öztürk, esnafı da korumak zorunda olduklarını söyledi. Birlik başkanı Öztürk, "Esnafımızla birlikte halkı da korumak zorundayım. Ramazan ayı ile birlikte insanımızın kaliteli ekmek yemesi için çaba sarf ediyoruz. Fırıncı kardeşlerimizi de kaliteli un kullanmaları noktasında uyardık. Kırşehirlilerin kaliteli ekmek yemesi için çabalıyoruz. Kaliteli olan Kırşehir ekmeğinin kalitesinde kesinlikle düşüş olmayacak. Herhangi bir şekilde aniden alınan karar değildir. Fırıncılarımız da kurallara uyarak kaliteli şekilde ekmek çıkartacak devletin birimleri de takipçi olacak. Oluşabilecek aksaklıklarda vatandaşlarımızın da duyarlı olmaları gerekir" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.