Eyüp’e Yeni Nesil Yaz Okulları

Eyüp’e Yeni Nesil Yaz Okulları

Eyüp Belediyesi “Yeni Nesil Yaz Okulları”nı hayata geçiriyor. Sadece spor odaklı olmayan Yeni Nesil Yaz Okulları’nda çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra, geleneksel çocuk oyunlarından, değerler...

Eyüp Belediyesi “Yeni Nesil Yaz Okulları”nı hayata geçiriyor. Sadece spor odaklı olmayan Yeni Nesil Yaz Okulları’nda çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra, geleneksel çocuk oyunlarından, değerler eğitimine kadar birçok faydalı etkinlik ile kendilerini hem sosyal hem de kültürel açıdan donanımlı hale getirmesi sağlanıyor.

Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları ile Eyüplü çocukların değerine değer katıyor. Çocuklar birbirinden eğlenceli ve eğitici aktivitelerle yazı dolu dolu geçirerek, hem eğleniyor hem de öğreniyor. Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okullarına katılan çocuklar, sportif faaliyetlerden geleneksel çocuk oyunlarına, gezilerden değerler eğitimine kadar birçok faydalı etkinliklere katılarak, kendilerini hem sosyal hem de kültürel açıdan geliştiriyorlar. Eyüp Belediyesi Yaz Okullarında, öğrencilere futbol, tenis, voleybol, basketbol, karate, golf, satranç, Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, geleneksel çocuk oyunları dallarında eğitimler veriliyor. Yaz okulları ile çocukların ve gençlerin kültürel, sanatsal ve sosyal yönden gelişimlerine destek oluyor. Çocuklar ayrıca eğitim, etkinlik ve atölyelerde geçirdiği zamanla, faydalı ve önemli bilgilerle donatılıyor.

Yeni Nesil Yaz Okullarımızdaki spor aktiviteleri olarak, futbol, basketbol, voleybol, tenis, uzak doğu sporları, satranç, yüzme, geleneksel çocuk oyunları yer alıyor. Değerler eğitiminde ise, Kuran-ı Kerim, ilm-i hal, siyer, Peygamberler tarihi eğitimleri bulunuyor. Atölye çalışmalarında ise geleneksel sanatlardan, müziğe, tiyatro drama derslerinden resim ve ebru sanatına kadar pek çok alanda faaliyet yer alıyor. Ayrıca dil atölyesinde de çocuklara Osmanlıca, Arapça, İngilizce dersleri veriliyor. Atatürk Arboretumu, 1453 Panorama Müzesi, Vialand ve Miniatürk gezilerinin yanı sıra gençlik kampları da düzenleniyor.

"YAZ OKULLARINDA DOLU DOLU BİR PROGRAM HAZIRLADIK"

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, gençlerin eğitimlerinde ve sporda başarılı olabilmeleri için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Başkan Remzi Aydın, “Eğitim yılı boyunca çocuklarımızın başarısı için maddi ve manevi destekten, motivasyon ve malzeme desteğine kadar her türlü katkıyı yapmaktan geri durmadık. Eğitim desteğine tatil arası vermiyor, gelecek nesillerimizin daha başarılı, bilgili, bilinçli ve sağlıklı yetişmesi, ilçemizden daha başarılı sporcular çıkması için Eyüp’te Yaz Okulları düzenliyoruz. Eyüplü binlerce çocuk ve gencimize ulaştığımız Yaz Okullarımızda, öğrencilerimize derslerden kulüplere, kamplardan sportif aktivitelere kadar dolu dolu bir program hazırladık. Ayrıca şapka, havlu, çanta ve forma gibi hediyelerle de onların yüzlerini güldürebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.