Foça Devlet Hastanesi Ameliyathanesi Yenileniyor

Foça Devlet Hastanesi Ameliyathanesi Yenileniyor

İzmir’de kamu hastanelerine sessiz sedasız yardım eden, pek çok hastanın yüzünü güldüren İzmir Hastanelerine Yardım Derneği, son olarak Foça Devlet Hastanesi’nin ameliyat birimine 120 bin TL yardımda...

İzmir’de kamu hastanelerine sessiz sedasız yardım eden, pek çok hastanın yüzünü güldüren İzmir Hastanelerine Yardım Derneği, son olarak Foça Devlet Hastanesi’nin ameliyat birimine 120 bin TL yardımda bulundu.

İzmir Hastanelerine Yardım Derneği Başkanı Opr. Dr. Nail Ceyhan ve yönetim kurulu Foça Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Başhekim Uzm. Dr. Ali Fuat Yalvaç, Başhekim Yardımcısı Dr. Ahmet Yangöz, İdari Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nutiye Besler ve Mali İşler Müdürü Mümtaz Döğer hazır bulundu. Derneğin Başkanı Opr. Dr. Nail Ceyhan, bugüne kadar yardımları mütevazılıkla ve aciliyetine göre yürüttüklerini belirterek, “Derneğin çoğunluğu tıp camiasından olan üyeleri, gönüllülük esasına dayanarak hiçbir menfaat beklentisi içinde olmadan yıllardır hastanelere yardımcı oluyor. Duyduğumuz manevi tatmin her şeyin üstünde bu kapsamda Foça Devlet Hastanesi ameliyat hanesine yapmış olduğumuz bağış ve yapılanlarla ilgili yapılan işlemlerin son durumunu değerlendirdik” dedi. Derneğin ameliyathane için 120 bin TL yardımda bulunduğu öğrenildi. Foça Devlet Hastanesi yönetimi dernek yönetimine şükranlarını sunarak yapmış oldukları için büyük yardım için teşekkür etti.

İZMİR HASTANELERİNE YARDIM DERNEĞİ

Merkezi İzmir’de bulunan İzmir Hastanelerine Yardım Derneği, 1950 yılında zamanın doktorları ve iş adamları tarafından Sağlık Bakanlığı’na ait hastanelere yardım amacıyla kuruldu. Dernek, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere nakdi veya ayni yardımlar yaparak eksikleri tamamlıyor, ihtiyaçların giderilmesi için her çeşit tıbbi alet, cihaz ve eşyayı temin ediyor, tesisleri ve binaları kurarak ve gerekli tamirleri yaptırıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.