Geçmişten Geleceğe Dilovası Paneli Yapıldı

Geçmişten Geleceğe Dilovası Paneli Yapıldı

Dilovası İlçesindeki fırsatları, potansiyeli, ilçenin kültür ve turizm açısından önemini, eğitim altyapısını, genç nüfus avantajını, sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Geçmişten Geleceğe Dilova...

Dilovası İlçesindeki fırsatları, potansiyeli, ilçenin kültür ve turizm açısından önemini, eğitim altyapısını, genç nüfus avantajını, sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Geçmişten Geleceğe Dilovası Paneli” gerçekleştirildi.

Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Avrasya Gazeteciler Derneği Başkanı İsmail Kahraman, GTÜ ve Dilovası köyleri derneğinin ortaklaşa organize ettiği “GEÇMİŞTEN GELECEĞE DİLOVASI” paneli üç oturumla yapıldı. Panelde Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, Gazeteci İsmail Kahraman, Bilim Kurulu Başkanı GETÜ Öğretim üyesi Doç. Dr. Numan Akdoğan, Doç. Elif Özlem, Prof. Bülent Keskinler, Dr. Ayşe Nur Albayrak, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, Cüneyt Çetintaş, Tarihçi Volkan Şenel konuşmacı olarak katıldı. Panele ayrıca GTÜ Rektörü Haluk Görgün, DOSB Başkanı Mustafa Türker, Necmettin Bitlis, DOSB Bölge Müdürü Serap Türker, GEBKİM Bölge Müdiresi Deniz Delioğlu, ilçedeki siyasi parti başkanları, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri ve yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelde Dilovası’ndaki iş fırsatları, potansiyeli, Dilovası’nın kültür ve turizm açısından önemi, eğitim altyapısı, genç nüfus avantajı, sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Panelde söz alan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yaptığı konuşmada, “Öncelikle bu panelin hazırlanmasında büyük emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dilovası ilçemiz âdeta medeniyetlerimizin beşiği olmuştur. Dilovası yaşanan tarihi olaylara şahitlik etmiştir. Anadolu’nun bağrından kopup gelmiş, ülkemizin mozaiği olmuş kozmopolittik ilçenin sahipleriyiz. Dilovası çok önemli bir stratejik noktadır. Dilovalı olmaktan ve Dilovası’nda yaşamaktan dolayı çok mutluyum. Sanayimiz ülke ekonomisine katkıda bulunurken çevreye zararlar oluşturmaması için ciddi çalışma ve gayretler içerisindeyiz. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir Dilovası bırakmak en önemli idealimizdir. Köklü geçmişe sahip olan ilçemizi çok seviyoruz. Bizleri çok önemli konularda aydınlatan Siz değerli bilim adamlar gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Panelin ilçemize katkılar sağlayacağına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.