Genç İnşaat Mühendisleri Baret Taktı

Genç İnşaat Mühendisleri Baret Taktı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi’nden bu yıl mezun olan inşaat mühendislerinin mesleğe ilk adım atışını törenle kutladı.İMO Adana Şube Toplantı Salonu’nda düzenlenen...

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi’nden bu yıl mezun olan inşaat mühendislerinin mesleğe ilk adım atışını törenle kutladı.

İMO Adana Şube Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende genç inşaat mühendislerine mesleklerinin simgesi olan baret hediye edildi, İMO rozeti takıldı. Mesleğe ilk adımlarını atan genç inşaat mühendislerinin, İMO Adana Şube Yönetim Kurulu üyeleri, şube üyeleri ve Çukurova Üniversitesi öğretim üyeleriyle bir araya geldiği mezuniyet kutlamasında kadın inşaat mühendislerinin sayısında geçmiş yıllara oranla artış olduğu gözlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İMO Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, eğitim gördüğü üniversitenin yeni mezun inşaat mühendisleriyle İMO’da buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençleri gönülden kutlayan Biçer, “Sizler, dünyanın en eski mühendisliklerinden ve aynı zamanda en saygın mesleklerinden biri olan inşaat mühendisi unvanını almaya hak kazandınız. Bir zamanlar ben de, şimdi salonda bulunan ustalarımla yeni mezun bir inşaat mühendisi olarak bir aradaydım. Şimdi İMO Adana Şube Başkanı olarak karşınızdayım. Mesleğinizi sürdürürken yeni gelişmeleri takip ederek, mesleğimizin toplumun yaşam kalitesi ve güvenliğine doğrudan etkisi olduğunu bilerek etik ve insani değerlere bağlı kalmanız en büyük temennim” dedi. Genç mühendislerin mesleklerini sürdürürken odalarına da sahip çıkacağına ve çalışmalara katkı vereceğine inandığını dile getiren Biçer, “İMO, siz gençlerle daha da güçlenecek” dedi.

Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı İsmail Hakkı Çağatay ise mezun olan genç mühendisleri kutladı. İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak bundan sonra da her zaman gençlerin yanında olacaklarını belirten Çağatay, gençlerin inşaat mühendisliğinin çeşitli alanlarında çalışmalarını sürdürürken karşılaştıkları her türlü sorunda bölümlerine rahatlıkla başvurabileceklerini söyledi.

Çukurova Üniversitesi Geoteknik Ana Bilim Dalı Başkanı Mustafa Laman da İMO Adana Şubesi’nin Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile sağlıklı, verimli ve ciddi bir işbirliğinin olduğunu dile getirdi. Laman, “Yönetimler değişse bile İMO’nun gelenek olarak sürdürdüğü mezuniyet töreni de bunu açıkça göstermektedir. Sizlerin meslek hayatınızda iyi yerlerde olmanız, bilgi seviyenizi yukarılara taşımanız bizim için her zaman gurur kaynağı olacaktır. Mesleğiniz, gelişmeye açık bir meslektir. Yeni gelişmeleri takip edecek olan siz gençlerden bizlerin de öğrenecekleri olduğunu biliyoruz.Hem ülkemize hem insanlığa güzel hizmetler vereceğinizden eminim” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.