Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde TEOG Bilgilendirme Semineri

Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde TEOG Bilgilendirme Semineri

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi Anadolu Lisesi, TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerin velileri ile toplantı yaparak, öğrencilerin Anadolu Lisesini tercih etmeleri konusunda velilere çağrıda bulundu.Göl...

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi Anadolu Lisesi, TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerin velileri ile toplantı yaparak, öğrencilerin Anadolu Lisesini tercih etmeleri konusunda velilere çağrıda bulundu.

Gölbaşı Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Bilen, veliler ile yaptığı bilgilendirme toplantısında şunları söyledi:

“Sizleri buraya davet etmemizin amacı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın lise eğitimi alacakları okullar için yapacakları tercihleriyle ilgili düşüncelerimizi paylaşmak ve en doğru tercih için sizlere yardımcı olmaktır. Ben buraya geldiğimde bir şeyi hedefledim: Bugün tercih edilen, yarın tavsiye edilen, bölgesinde marka bir Anadolu lisesi oluşturmak. Çünkü biz şunu arzuluyoruz: Her ilçede ve her ilin her semtinde marka bir okul olsun. Olsun ki veli de ’çocuğumu hangi okula göndereyim’ endişesi ve telaşı olmasın. Bunun için de okulda idare ve öğretmen kadrosunun bir ekip ruhuyla çalışmasını sağlamak istiyoruz. Bunu başardık da. Ayrıca okulumuz fiziki yapısıyla da oldukça iyi durumda.

Okuldaki markalaşmayı kaliteli bir elbiseye benzetiyorum. Kaliteli bir elbise için ipliğin, boyanın kaliteli olması, dokumanın iyi yapılması ve ortaya çıkan kaliteli kumaşı diken iyi bir terzinin olması gerekiyor. Bunlardan birisi eksik olduğunda kaliteli bir elbiseyi yapamayız. Okul da öyle. İyi bir öğrenci ancak iyi bir öğretmenle çok başarılı olur ve bunların bulunduğu okul da marka bir okul olur. İlçemizde, marka bir okul olma çabası içinde olan Gölbaşı Anadolu Lisesi varken çocuklarımızın başka illere, ilçelere gitmesini istemiyoruz. Çünkü çocuğun başarı elde ettiği aile ortamının bozulmaması gerekir diye düşünüyorum. Annesinin 3-4 kişiye yaptığı yemeği beğenmezken 200-250 kişiye çıkan yemeği yemek zorunda kalacaktır. Kendisine ait bir çalışma odasının yerini birçok öğrencinin ders çalıştığı etüt odaları alacaktır. Kendisine ait tek kişilik yatak odasının yerini 4.6.8 kişilik odalar alacaktır. Ailesine en çok ihtiyaç duyduğu bir dönem olan ergenlik döneminde aile desteğinden mahrum kalacaktır. Bunlar, bu yaştaki çocukların başarısını olumsuz etkileyecektir. Çocuğumuz istiyor, gönderelim, olmazsa tekrar getiririz. O zaman da geleceği okulda kontenjan olmuyor. Bu sebepten dolayı çocuk gelemediği zaman da psikolojik olarak olumsuz etkileniyor ve başarısı düşüyor. Çevrenizde bunun birçok örneğini görebilirsiniz.

Yukarıda sayılan birçok olumsuz durumun yaşanmaması ve çocuğunuzun daha da başarılı olması için lise çağında yanınızda olmasının, bulunduğunuz ilçede okumasının çok daha yararlı olacağını düşünüyorum. Biz kurum olarak kendimize güveniyoruz. Kapımız herkese açık ve çocuklarınızı bu okulda görmekten, her yönden onların gelişimine katkıda bulunmaktan gurur duyarız. Çocuklarınızın geleceğini düşünerek ve okulumuzu önemseyerek buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.