Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi’nden Vali Şükrü Kocatepe’ye Ziyaret

Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi’nden Vali Şükrü Kocatepe’ye Ziyaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye gelen Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret etti.Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelç...

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye gelen Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret etti.

Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Denizli’yi ziyaret etmeyi çok istediğini söyleyerek, “Şimdiye kadar Türkiye’de sektörel olarak hemen hemen 13 ili gezdim. Denizli’ye gelip Pamukkale’yi gezen turistlerin sayısı artmaktadır. Koreli turist olarak yaklaşık 250 bin kişi Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Bunların hemen hemen hepsi Türkiye’ye geldiğinde mutlaka Pamukkale’yi de ziyaret ediyorlar. Bu nedenle Denizli ve Pamukkale’nin çok önemli bir yer olduğunu düşünüyorum” dedi.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise Denizli’nin sanayi ve turizm faaliyetleri hakkında Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho’ya bilgi verdi. Denizli’nin ev tekstilinde merkez konumda olduğunu, Avrupa başta olmak üzere Dünyanın birçok yerinin ev tekstili, havlu ve bornoz ihtiyacını Denizli’nin karşıladığını söyleyen Vali Şükrü Kocatepe, kentin sanayisinde ayrıca, mermer, traverten, bakır kablo ve makine üretimlerinde de ihracatın yapıldığını vurguladı.

Vali Şükrü Kocatepe, Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho’ya ziyaretin anısına motiflerle süslü cam, kentin tanıtım CD’si ve bornoz ve havlu setinden oluşan hediye verdi.

Güney Kore Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho da Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret ettikten sonra Hierapolis Antik Şehri ile Pamukkale’yi ziyaret edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.