İşten Çıkarılan İşçilerden Valilik Önünde Açıklama

İşten Çıkarılan İşçilerden Valilik Önünde Açıklama

Adıyaman Üniversitesi’nin temizlik işlerini yürüten firma değişince, yeni gelen firma 95 eski işçiyi işten çıkarmasıyla işten çıkarılan işçiler Adıyaman Valiliği önünde bir araya gelerek burada basın...

Adıyaman Üniversitesi’nin temizlik işlerini yürüten firma değişince, yeni gelen firma 95 eski işçiyi işten çıkarmasıyla işten çıkarılan işçiler Adıyaman Valiliği önünde bir araya gelerek burada basın açıklaması düzenlediler.

Adıyaman Valiliği önünde basın açıklamasını okuyan Hakan Karaman, “Adıyaman Üniversitesi’nde hizmet veren taşeron firmalar bünyesi’de yaklaşık 9 yıldır çalışan arkadaşlarımız adına basın açıklaması düzenliyoruz. Adıyaman Üniversitesi temizlik alanı ihalesini kazanan firma, aldığı acımasız kararla temizlik işçileri arasında büyük bir kaos ortamı oluşturmuştur. İşlerini temiz ve dürüstlükle yürüten 95 temizlik işçisi arkadaşım haberleri olmaksızın kendilerini biranda kapı önünde bulmuşlardır. Üniversite yönetiminin ihaleyi kazanan firmaya “Mevcut temizlik işçileri ile devam etmek istiyoruz” demesine rağmen firma yetkililerinin tek işçiyi bile çalıştırmayı istemediğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. 95 temizlik işçisi ve 95 aile hepsi yaklaşık 15 gündür uyku uyuyamıyor ve yüzleri gülmüyor. Eşlerin aksine temizlik çalışanlarının çocuklarının büyük bir kısmı durumdan halen habersiz. Babalarının işten atılacağını dahası eve ekmek götürmekte bile zorlanacağını bilmeden babalarından karne hediyesi olarak bisiklet, oyuncak istemekte. 95 aile bu kadar kolay mağdur edilebiliyor ve çaresiz bırakıla biliyorsa artık vicdan ve merhametin izlerinin bile kalmadığını rahatlıkla söyleye biliriz. Az önce aramızda sözcüler seçerek vali beyle görüşüp durumumuzu anlatmak istedik. Ancak bizlere vali beyin yerinde olmadığını ve toplantıları olduğunu söylediler. Bizler buradan bir kez daha siz basın mensuplarının aracılığıyla Ramazan Ayı öncesinde kamuoyunun ilimiz valisi ve siyasetçilerine seslerimizi duymaları yönünde çağrıda bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.