“Kaldırım İşgali Oy Kaybettirdi” İddialarını Değerlendiren Aktaş:

“Kaldırım İşgali Oy Kaybettirdi” İddialarını Değerlendiren Aktaş:

Kaldırım işgali tartışmalarının oy kaybettirdiği iddialarını değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Oy oranlarındaki düşüşü kaldırım işgaline bağlamak açıkçası çok abes. Bursa’da ilçeler...

Kaldırım işgali tartışmalarının oy kaybettirdiği iddialarını değerlendiren İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Oy oranlarındaki düşüşü kaldırım işgaline bağlamak açıkçası çok abes. Bursa’da ilçeler arasında en iyi ikinci ilçe İnegöl AK Parti teşkilatıdır” dedi.

Makamında düzenlediği basın toplantısında seçimleri ve kaldırım işgali tartışmalarını değerlendiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Seçimlerin milletimize hayırlı olmasını temenni diyorum. Birçok hesap yapılıyor. Muhakkak cumhurbaşkanımız ve partilerimizin büyükleri oturup, Türkiye için en olumlu sonucun çıkması için gayret edecekler. İnşallah biz o tek partili iktidar dönemimizi aramayız. Devlet yönetmek ciddi bir iştir, basiret ister, firaset ister. Dolayısıyla ilgili kişilerin daha sağlıklı, daha dirayetli kararlar vereceğine inanıyorum. Kesinlikle biz bölen, bozan tarafta değil, her zaman millet için gereken tarafta olacağız" dedi.

AK Parti açısından Bursa’da ilçeler arasında en iyi ikinci ilçenin İnegöl olduğunu ifade eden Aktaş, "İnegöl yine Bursa’ya ciddi destek vermiştir. Bunu yerel seçimlerle kıyaslarsak, yüzde 2.5’lik bir artış söz konusu. Bir önceki genel seçimlerle kıyaslarsak, yaklaşık yüzde 8.5’lik bir düşüş var. Ölüleri kaldırıp oy kullandıracağız gibi sözler vardı. Ama bu seçim farklı bir seçimdi. Başkanlık sisteminin çok ön plana çıktığı, ama insanlarımıza tam anlatılamadığı bir seçimdi. AK Partinin 2011 genel seçimlerdeki oyu ile kıyasladığımızda, yaklaşık yüzde 9’luk bir düşüş söz konusu. İnegöl’deki düşüşün de ben çok normal olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde diğer ilçelerle kıyasladığımızda, Osmangazi’de yüzde 9.9’luk bir düşüş var. Bunun yanında yerel seçimlerle kıyasladığımız zaman, belki de oyunu arttıran tek ilçe İnegöl. Yani şu bir vaka, AK Parti İnegöl’deki oy oranını yüzde 50-55-60 bandında gezdiriyor. Kaldırım işgalini konuşmayı gerçekten abes karşılıyorum. Bunu çok net bir şekilde söylüyorum. Biz 2011 genel seçimlerinde, Huzur Mahallesi’nde yüzde 80 oy almışız. Bu seçimde yüzde 24 oy almışız. HDP yüzde 70 alıyor. Yani Huzur Mahallesi’nde kaldırım işgali mi var? Bundan dolayı mı insanlar HDP’ye oy verdi? Üçevler’de HDP birinci parti olmuş. Oradaki insanlar kaldırım işgallerinden dolayı mı isyan ettiler? Yani bunu özellikle bir köşe yazarı arkadaşımız koz alıyor. Ben bunlara gülüp geçiyorum. Çok talihsiz, basit ve basiretsizce bir yazı yazmış. Önemli değil, herkes neyin ne olduğunu biliyor. Ben şunu rahatlıkla söylüyorum; Belediye Başkanlığım sürecinde gezemediğim, gidemediğim hiçbir yer yok. Ben Huzur Mahallesi’nde taziyeye de giderim, halaya da katılırım, Arnavutların düğününe de giderim, Gürcülerin düğününe de giderim, Manavların çiftetellisine de katılırım. Ben bu şehrin belediye başkanıyım. Yaptığımız uygulamanın evveliyatına bakmak lazım. Bir kere bu uygulama 2 Haziran tarihinde başlamadı. Yani, dört aylık bir geçmişi var bu uygulamanın. Bundan önce 6-7 aylık bir saha çalışması var ve belediye meclisi hiç hilafsız oy almış, oy birliği ile karar almış. Dolayısıyla kaldırım işgaline bağlamak açıkçası çok abes. Ona bakılırsa emlak vergilerinin son ödeme günü 1 Haziran’dı. Emlak vergilerinin insanlar bir önceki seneye göre iki katını ödediler. Bunun etkisi mi? Bunlar çok basit, anlamsız açıklamalar. Bu köşe yazıları arkadaşımızın yıpratma adına yaptığı basit işler" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.