Keşan’da 52 Att Ve Hemşirelik Öğrencisi Mezun Oldu

Keşan’da 52 Att Ve Hemşirelik Öğrencisi Mezun Oldu

Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreninde 52 öğrenci mezun oldu.Keşan’da bulunan kapalı halı sahada düze...

Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreninde 52 öğrenci mezun oldu.

Keşan’da bulunan kapalı halı sahada düzenlenen törene, Keşan İlçe Mili Eğitim Müdürü İlker Erarslan ile şube müdürleri, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergün Kurtar, Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Nurettin Alparslan, Hakkı Yörük Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Tuğba Menekli, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Genel Sekreteri Çetin Topçu, okul müdürleri, öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

52 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Rehberlik Öğretmeni Emre Kök ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cemile Coşkun’un sunuculuğunu yaptığı tören, mezun olacak Hemşirelik ve Acil Sağlık Hizmetleri alanı 52 öğrencinin yerlerini almasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını Okul Müdür Ahmet Küçük yaptı. Tüm katılımcılara "Hoş geldiniz" diyen Küçük, törenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan velileri, öğrencileri ve yakınlarını tebrik ettiğini dile getirerek, "Değerli velilerimiz emanet olarak aldığımız evlatlarınızı, onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak 4 yılın sonuna getirdik. Öğrencilerime yaklaşan LYS’de başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim. Sevgili gençler; okula ilk başladığınız günden bu güne kadar, mesleki ve insani anlamda tüm donanımlara sahip olarak, bugün bir mezuniyet yaşıyoruz. Biliniz ki, her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey, sağlığınız, mutluluğunuz, ahlaklı ve başarılı olmanız. Sizlerden dürüst, adil, değer ve tutumlara bağlı olan bir insan olmanızı arzuluyorum" dedi.

ERARSLAN: "GERÇEK BAŞARI, BAKİ KALAN ŞU KUBBEDE BİR HOŞ SADA BIRAKABİLMEKTİR"

Ahmet Küçük’ün ardından söz alan Keşan İlçe Mili Eğitim Müdürü İlker Erarslan, kendisinin de liseden mezun olduğunda birçok dönem arkadaşı gibi karmaşık duygular içerisinde olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi; "Bir yandan mezun olarak hayata atılmanın verdiği güven duygusunu taşırken, diğer yandan önümüzdeki upuzun yolun belirsizliğinin getirdiği düşünceler içerisindeydim. Herhalde her arkadaşım gibi benimde beynimde o soru vardı, ‘Acaba hayatta başarılı olacak mıyım?’ Bu sorunun cevabı ve arayışı hiçbir zaman bitmedi, bitmemeli. Çünkü hedeflerimiz ve hayata dair kalite arayışımız, kalıcı iz bırakabilmek ve sonu olmayan, insanı hayatta diri tutan, motive eden uzun süreli yolculuktur. Sizlerin hayat yolunda başarılı olacağınıza inancımız tamdır. Çünkü gerçek başarı, baki kalan şu kubbede bir hoş sada bırakabilmektir."

Daha sonra Hemşirelik bölümü birincisi Miray Yamağ ve Acil Sağlık Hizmetleri bölümü birincileri Safa Kuvvet’e diploma ve plaketleri takdim edildi. Yamağ ve Kuvvet, yaş kütüğüne plaket çaktıktan sonra birer konuşma yaptı.

Tören, sosyal, sportif, kültürel ve bilimsel faaliyetlerde başarılı olan öğretmen ve öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sürdü. Öğrencilere diplomalarının verilmesinden sonra bayrak ve flama devir-teslimi yapıldı. Programda, okulun eski mezunları Şafak Çalen ve Büşra Karaman tarafından “Zeybek” oynandı.

Tören 52 mezunun keplerini havaya atmasıyla son buldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.