MHP İl Ve İlçe Teşkilatları Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

MHP İl Ve İlçe Teşkilatları Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Divanı ile tüm ilçe başkanları bugün parti il binasında buluşarak seçim sonuçları değerlendirmesi yaptı.Toplantı öncesi bir konuşma yapan MHP Çanakkale İl Başka...

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Divanı ile tüm ilçe başkanları bugün parti il binasında buluşarak seçim sonuçları değerlendirmesi yaptı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan, “Seçimlerde büyük bir performans ortaya koyduk ve çok çalıştık. Aldığımız sonuçlar, beklediğimiz sonuçlar değildi. Bizleri çok mutlu bir şey var. 4 yıldan bu yana MHP Çanakkale teşkilatı olarak milletvekilsizdik. Ama şimdi artık bir milletvekilimiz var. Bunun mutluluğunu gerçekten müthiş derecede yaşıyor ve bunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

“ÇANAKKALE’YE ÇOK DEĞERLİ HİZMETLER VERECEK”

MHP Çanakkale Milletvekili İ. Kürşat Tuna’nın Çanakkale ve Türkiye’ye çok değerli hizmetler vereceğini belirten Balkan, “Ankara’da bir temsilcimiz yoktu ama artık bir temsilcimiz var. Bu konuda Türkiye ve Çanakkale’ye çok değerli hizmetler verecek bir temsilcimiz meclise gidiyor. MHP’yi en iyi şekilde temsil edeceğine hiç şüphemiz yok. Son çıkan verileri önümüze koyduğumuzda, vekilsiz geçen senelerde ne kadar kaybımız olduğunu pekte fark edemedik. Diğer partilerle kendimizi eşit gördük. Bundan sonraki dönemde şartlarımız daha kolay olacak. Bizim için önemli olan milletimizin refah düzeyinin artması” diye konuştu.

“MUSTAFA DOĞAN’A TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM”

İl Başkanı İsmet Balkan’dan sonra söz alan Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar’da yerel seçimler öncesi il başkanlığı görevini yürüten Mustafa Doğan’a teşekkür etti. Pınar, “İsmet Balkan başkanımız göreve gelmeden önce 12 Temmuz- 1 Şubat arası Mustafa Doğan önderliğinde ilçe teşkilatları oluşmuştu. Onun katkısı ve emeğini yadsıyamayız. Tabi ki hedeflenen başarı elde edilemedi, bunu görüyoruz ama başarısızlık demekte arkadaşlarımızın emeğine saygısızlık olur. Ben 1 Şubat’a kadar olan süreçte sevgili eski İl başkanımız Mustafa Doğan’a da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“SEÇİM SONUÇLARININ İYİ DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKİR”

MHP Çanakkale Milletvekili İ. Kürşat Tuna, seçim sonuçlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Tuna, “Seçim süreçlerinde nerelerde eksiklik, nelerde fazlalık var bunların hepsinin değerlendirilmesi gerekir. Ama MHP Çanakkale’de ve ülke genelinde de başarıyla çıkmıştır. Biz bütün teşkilatlarımızla birlikte bu sonuçtan gurur duyuyoruz ve bunun üzerini çok net bir şekilde çizmek gerektiğini düşünüyorum. Bu saatten sonra, seçimin ertesi gününden itibaren çalışmalarımıza başladık. Bugün çarşı esnafımızla birlikte sabahtan akşama kadar sohbet edip, sorunlarını dinledim. Mevcut sürecini ve Çanakkale’deki seçim sonuçlarını değerlendirdik. Siyasetin temelinin insan olduğunun farkındayız. Çanakkale’de insanlarımız seçimde neyi demek istediğini, neyi ortaya koyduğunu bunları çok iyi okumak gerekir. Teşkilatımız olarak eksisiyle artısıyla çok iyi şekilde çalışıp, bir sonraki seçime hazırlanmamız gerekiyor. Bu yüzden bütün teşkilatlarımız çok iyi adapte olacak ve süreci en iyi şekilde okuyabilecek kalitede bir teşkilattır” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, ilçelerden gelen teşkilat başkanlarına baklava ikram edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.