Milletvekili Aydemir’den Teşekkür Mesajı

Milletvekili Aydemir’den Teşekkür Mesajı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 7 Haziranda tecelli eden milli iradeye saygılı olduklarını kaydederek, ‘Söz ve Karar milletindir.’ dedi. Aydemir, ‘Bize teveccüh gösteren, oy ve dualarıy...

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 7 Haziranda tecelli eden milli iradeye saygılı olduklarını kaydederek, ‘Söz ve Karar milletindir.’ dedi. Aydemir, ‘Bize teveccüh gösteren, oy ve dualarıyla destek veren, dadaşlara minnettarız’ vurgusunu yaptı.

Abdurrahman Gaziler, Alvarlı Efelerde ifadesini bulan dadaş terbiye ve ruhundan asla taviz vermeyeceklerini, siyasette kendilerine verilen görevi bir dadaş sorumluluk bilinci içinde yerine getireceklerini ifade eden Aydemir, “Hınıs’tan, Uzundere’ye, Çat’tan Horasan’a, Aşkale’den Hasankale’ye, Oltu’dan Pazaryolu’na, Şenkaya’dan Karaçoban’a kadar Erzurum’un her ilçe ve köyünün hizmetinde olacağız. Yol haritamız dadaş vicdanı, ufkumuz dadaş irfanıdır. Allah utandırmasın, mahcup ettirmesin.” dedi.

AHDİMİZ: DADAŞÇA DURUŞADIR

Kendileri için seçilmenin değil, Erzurum’u temsil noktasında hizmette, üslupta seçkin durmanın daha önemli olduğuna işaret eden Aydemir, ‘Biz seçkin bir ilin temsilcileri olma şerefine nail olduk. Bizim Erzurumluktan öte gururumuz, övüncümüz ve kimliğimiz yoktur. Seçim sürecinde, söylediğimiz ve vurguladığımız, ölümüne sadık kalacağımız bir sözümüz var.. Siyasette dadaşça duruş.. Erzurum’un onur, haysiyet, vakar ve azametine yaraşan bir siyasi duruş..Alvarlı Efece bir üslup.. Hüseyin Avni Ulaş’ça bir tarz. Her adımımızda Erzurum terbiyesini ifade eden bir yaklaşım.Bunun sözünü verdik..

Erzurum’un siyasette markalaşmış tarzına halel getirmemek..Dadaşça eylem ve dadaşça söylem. Ahdimiz budur.’ ifadelerini kullandı.

ÖNCELİĞİMİZ: VEFA VE RIZA

Gerek özel ve gerekse siyasi yaşamında iki temel değer olduğunu ve bunlardan asla taviz vermediğini belirten Aydemir, ‘önceliğimiz,yüreğini bize adayanlara, bizim için, temsil ettiğimiz hizmet davası için gayret sarf edip, destek verenlere, oylarını bizim için kullananlara, dualarını eksik etmeyenlere vefa..

İlk işimiz budur: Rıza ve Vefa..Abdullah Hocaefendilerin, Veli Hocaefendilerin bize tedris ettirdiği yüksek ve yüce değerlerden sapmamak ve onların belirlediği kırmızı çizgiyi geçmemek önceliğimiz olacaktır. ‘ dedi.

KURAN EMRİNDE: ‘İNADINA KARDEŞLİK’

Aydemir, ‘Biz yola çıkarken ‘inadına kardeşiz’ vurgusunu yaptık. Kuran kardeşliği bu. Bütün inananlar kardeştir hakikatine ram olduk. Biz yüreğimiz, dimağımız ve terbiyemiz ile Karayazıyız, Tortumuz, Çatız, Hınısız, Tekmanız, Horasanız, Aşkale’yiz.. Bu şehre ait her değerin, bu şehirdeki her dadaşın emrindeyiz. Siyaset bizim için meslek değildir, geçim kapısı değildir. Siyaset halka hizmet aracı ve vesilesidir ve halkın verdiği bir temsil görevidir. Önemli olan bize bu mesuliyeti verenlere layık olmaktır. “ diye konuştu.

UFKUMUZ VE YOL ARKADAŞLARIMIZ

Aydemir, ‘Hiç unutulmasın..Biz yüce değerleri ifade ve hayata geçirme adına, halka hizmet yolunda, Kur’an’da ifade bulan kardeşliği tesis etme hedefinde kefenini cebinde taşıyanların izindeyiz. Yol arkadaşlarımız, aynı safta durduklarımız halka hizmeti hakka hizmet bilenlerdir. Erzurum sevdasıyla bezenmiş meşrebimizde, hayatımızı adadığımız mukaddes dava, hak korkusu ve halk rızası ekseninde yufka yüreklilik yoktur. Dadaşça haysiyet ve dadaşça üslubun temsilcilerinden aldığımız terbiye ile Erzurum’a hizmet yolunda gözü kara olanlardanız. Niyetimiz halistir. Bizi temsil görevine yükseltenlerin, dönerken yüzlerine bakabilmeyi Allah nasip etsin.’ kaydını düştü.

VE TEŞEKKÜR

‘Bizim Erzurum’dan gayrı ne nefis ne de gönül adresimiz yoktur’ diyen Aydemir, ‘Seçim sürecinde özel hüsnü kabul gördüğümüz, evlerine, iş yerlerine, gönüllerine misafir edilme onurunu yaşadığımız, dualarını alma mazhariyetine eriştiğimiz Hınıs halkına ve Hınıslı dostlarımıza, Aşkale’nin muazzez halkına, Çat halkına ve yol arkadaşlarımıza, Aziziye’nin taşıdığı isim ve kaydettiği manayı yaşayan seçmenlerine, Horasan’ın ahi ruhlu dadaşlarına, İspir’in feraset ve basiret ehli halkına, Karaçoban’ın ruhunu Kur’an kardeşliğinde buluşturan ahalisine, Karayazı’nın gönlünü hak potasında şekillendirmiş, gönül ehli insanlarına, Köprüköy’ün yüksek değerlerde buluşmaya ahd etmiş, irfan ehli halkına, Narman’ın Sümmani yürekli, dadaş vicdanlı, vefa meşrepli sakinlerine, Oltu’nun asil duruşlu, kadirşinas insanına, seçmenine, Olur’un ruhu, gönlü ve yüzü güzel, pozitif enerji kaynağı olan halkına, Pasinler’in Alvarlı Efe Hazretleri ufkunu paylaşan ahalisine, Pazaryolu’nun sevgi, saygı ve hürmet hocaları olan dadaşlarına, Şenkaya’nın yüksek vizyonlu ve ufuklu sakinlerine, Tekman’ın hemen hepsi birer gönül eri olan, yüreklerini Erzurum’a açan değerli insanlarına, Tortum’un yüksek hassasiyetlerde buluşan, hizmete vefa ve kadirşinaslık gösteren aziz vatandaşlarına, Uzundere’nin dimağ ve yürekleri birer bereket temsilcisi olan halkına, Bin yıllık tarihi azameti duruşu ve yaklaşımıyla ifade eden Yakutiyelilere ve Dadaşlığın doğal ifadesini temsil eden, zirvenin adresi Palandökenlilere teşekkürü partim ve nefsim adına bir borç biliyorum. Hayatımızın en şerefli ifadesi bu mübarek coğrafyanın evladı olmaktır. Ve şükür ki Erzurumluyuz..Ve şükür ki, bu yüce adresin hizmetinde olacağız. Yüreğini bize adayanlara, yol arkadaşlarımıza, bizim için, temsil ve ifade ettiğimiz hizmet davası için gayret sarf edip, destek verenlere, önce Erzurum ve sonra Erzurum için dualarını eksik etmeyenlere vefada kararlıyız’ dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.