Miniklere Girişimcilik Ruhu Aşılandı

Miniklere Girişimcilik Ruhu Aşılandı

Erzincanlı miniklere erken yaşta girişimcilik ruhu aşılandı.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler tarafından el emeğiyle hazırlanmış olan ve Strateji...

Erzincanlı miniklere erken yaşta girişimcilik ruhu aşılandı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler tarafından el emeğiyle hazırlanmış olan ve Strateji Geliştirme Hizmetleri (AR-GE) biriminin öncülük ettiği “7 gün, 7 hüner “ isimli projede, bu yıl dördüncüsünü kutlanan kültür sanat şenliği etkinliklerinden “Çekirdekten Girişimciler” projesiyle minik öğrenciler kazandıklarıyla kendilerini ödüllendirdi.

9 okulun katılım gösterdiği projede minik öğrenciler kendi ürünlerini ve dışardan aldıkları ürünleri kendileri için hazırlanan stantlarda satışa sundu. Daha sonra ise elde ettikleri gelir ile hediyeler alarak kendilerini ödüllendirdi.

9 okulun içerisinde yer alan Meysun Ana Anaokulu öğrencilerinin de katıldığı projede minik öğrencilere kendi kazandıkları hediyeler proje katılım sertifikalarıyla Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri (AR-GE) Koordinatörü Filiz Ekinci ve öğretmenleri tarafından takdim edilirken minik öğrenciler ise kendileri için bu projeyi hazırlayan Proje Koordinatörü Ekinci’ ye kendi aldıkları bir hediyeyi verdikleri görüldü.

Hediyeleri takdim edilen öğrenciler kendileri için hazırlanan stantta kalem, toka, kek, su gibi ürünlerini satarken “keklerimiz var, gel vatandaş gel” diyerek satış yaptıklarını bunun yanı sıra çok müşterilerinin olduğunu ifade ederek satış yapmayı öğrendiklerini belirttiler.

Gerçekleştirilen proje ile ilgili açıklamada bulunan Proje Koordinatörü Filiz Ekinci; “ Projemize 9 okulumuzdan 20 civarında öğrencimiz katıldı. 7 gün boyunca 7 hüner Kültür Sanat Şenlikleri esnasında onlara stant hazırladık. Her gün orada 2 okul bir çalışma gerçekleştirdi. Yaptıkları ürünleri ya da satmak istedikleri malzemeleri çocuklarımız orada kendileri sattılar. Sonuçta elde ettikleri paralar ile kendilerini ödüllendirdiler. Bugün onların ödül törenindeyiz. Şimdide kendi kazandıkları paralarıyla aldıkları ürünleri hediye olarak alacaklar. Projenin amacı onlara parayı kazandırmayı öğretmek, para kazanmanın güçlüklerini göstermek, erken yaşta girişimcilik fikrini aşılamak çünkü ileriki yaşlarda çok daha güç olabiliyor girişimcilik ruhunu aşılamak. Bunun sonucunda onları ilerde her şeyi hazır beklemeyen daha girişimci ruhlara sahip insanlar olarak yetiştirmiş olacağız.” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.