MKÜ’de Fizyoterapistler Yemin Etti

MKÜ’de Fizyoterapistler Yemin Etti

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 2014-2015 eğitim öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan 108 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi.Atatürk Konferans Sa...

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 2014-2015 eğitim öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan 108 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi.

Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 108 pırıl pırıl genci mezun ettiklerini söyledi. Bugün, sözün öncelikle velilerde ve çocuklarda olduğunu söyleyen Önlen, bugünün aynı zamanda herkesin gurur günü olduğunu ifade ederek, “Mezuniyet aslında bir son değil, önemli bir başlangıçtır. Hepiniz bir yerlere dağılacak, hedeflerinize ulaşmak için uzun bir yola çıkacaksınız. Bu yolda başarı için öncelikle dürüstlük, azim, sabır ve fedakarlık gerekiyor. Sağlık hizmetlerinin karşılığı parayla ölçülemez. Bu yolu fedakarlık, sevgi ve hizmet aşkıyla dolu bir görev olarak kabul etmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz ise mezun verdiği öğrencilerine hitaben, “Ailelerinizin, hocalarınızın, idari personelimizin ve arkadaşlarınızın sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen genç fizyoterapistler olarak bugün buradasınız. Başarıları ile gederek kökleşen, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde eğitim aldınız. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek karşılıklı bir şeyler öğrenerek mesleğinizle, sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olan fizyoterapistler yemin etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.