MTSO’da Değerlendirme Toplantısı

MTSO’da Değerlendirme Toplantısı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Mali Destek Programları ile Cazibe Merkezi Destekleme Programı kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) değerlendirme toplantısı yapıldı.Malatya Yatırım Destek...

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Mali Destek Programları ile Cazibe Merkezi Destekleme Programı kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) değerlendirme toplantısı yapıldı.

Malatya Yatırım Destek Ofisi’nin açılışından sonra başlayan değerlendirme toplantısında konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Fırat Kalkınma Ajansı’nın Malatya merkezli Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde faaliyet sürdürdüğünü kaydetti. Vali Kamçı, “Malatya Yatırım Destek Ofisi’ni özel sektöre daha yakın olması amacıyla Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na taşıdık. Ajansların görevlerinden biri de yatırım destek faaliyetleridir. Ajans bölge illerinde kurulu yatırım destek ofisleri marifetiyle yatırımcılara ve müteşebbislere yapacakları yatırımlar esnasında gerek teknik bilgi gerekse de izin, ruhsat gibi iş ve işlemlerde yardımcı olmaktadır. Malatya’mızda, ajansımızın bu işlevini yerine getiren Malatya Yatırım Destek Ofisi’ni de özel sektöre daha yakın olmak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odamızın hizmet binasına taşımız bulunuyoruz. Bundan sonra Malatya Yatırım Destek Ofisi bu binada, 3 personeli ile hizmet verecektir” dedi.

Malatya’nın kalkınmasına yönelik yapılan projelerin destekleneceğini ifade eden Vali Süleyman Kamçı, “Bugünkü toplantımızda ayrıca ajansa başvurusu yapılan Cazibe Merkezi Projeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunacağız. Malumunuz ilimiz 9. ve 10. Kalkınma Planlarında Cazibe Merkezi olarak belirlenmişti. Mart ayı itibariyle de Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanan Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamına dahil edilmiştir. Bu program vesilesiyle ilimizin kalkınmasına, özellikle de bölgesinde bir çekim merkezi olabilmesine yönelik projeler desteklenecektir” ifadelerine yer verdi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında yapılan toplantıya Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, Malatya Destek Ofisi Birim Başkanı Murat Beyazıt katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.