Muş Gençlik Derneği İşbirliği Protokolü İmzaladı

Muş Gençlik Derneği İşbirliği Protokolü İmzaladı

Muş Denetim Serbestlik Müdürlüğü ile Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEGER) kamuya yararlı işte ücretsiz çalıştırılmaya ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.Adalet Bakanlığı Muş Deneti...

Muş Denetim Serbestlik Müdürlüğü ile Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEGER) kamuya yararlı işte ücretsiz çalıştırılmaya ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Adalet Bakanlığı Muş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Muş Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, iş birliğini geliştirmek adına haklarında kamu yararına çalışma kararı bulunan kişilerin kamu yararına çalışmaları için iş birliği protokolü imzaladı. Muş Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger ve MEGER Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl işbirliği protokolü imzalayarak ‘Muş’a hayırlı olsun’ temennisinde bulundular. İmzalanan iş birliği protokolü ile haklarında kamu yararına çalışma kararı bulunan kişilerin, Muş Gençlik ve Yardım Derneği’nin yeni hizmet binasında ihtiyaç duyulan hizmetlerde ve çevre düzenlemesi işlerinde çalıştırılmak suretiyle haklarında bulunan kararların yerine getirilmesinin sağlanmış olacağını belirten Muş Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger, “Kamu hizmeti cezası ya da kamu yararına çalışma kararları ile hafif suç işleyen kişilerin bu suçları karşılığında para cezası ödemeleri ya da hürriyeti bağlayıcı cezalar yerine cezalarını kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarında ücretsiz olarak çalışarak yerine getirmeleri amaçlanmıştır. Bu sayede kişiler topluma olan borçlarını yine toplum içerisinde toplum için çalışarak ödemekte, ayrıca tecrit edilmenin yarattığı olumsuzluklardan da uzak durmaktadır" dedi.

“AMACIMIZ GENÇLERİMİZİ BİR ARAYA GETİRMEK”

Yaklaşık 7 ay önce dernek kurup birçok alanda faaliyetlerde bulunarak madde bağımlısı gençlere yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten MEGER Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bingöl, Muş Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger’in ciddi desteklerde bulunarak sunduğu katkılarından dolayı teşekkür etti. Tek amaçlarının Muş gençliği olduğunu ifade eden Bingöl, “Daha önce de belirttiğimiz üzere derneğimizin tek bir amaç ve gayesi vardır. Bu amaç sadece gençlerimizin her türlü madde ve buna benzer kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır” dedi.

“BU MEMLEKETTE UYUŞTURUCU İLLETİNİ BİTİRECEĞİZ”

Mahalle toplantılarıyla birçok madde bağımlısı genç ile iletişim kurarak aile ziyaretlerinde bulunduklarını kaydeden Bingöl, “Bu memlekette gençlerin hayatını zehir eden uyuşturucu batağını bitireceğiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Şuanda açtığımız dernek binamıza onlarca genç geliyor ve kendini ifade edebiliyor. Bir birbirimize sahip çıkacağız. Bu amaçla çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.