Muş’ta Deprem Eğitimi Verildi

Muş’ta Deprem Eğitimi Verildi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen ve Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Belediyesi, AFAD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘Kalkınma Yolunda Doğal Afetler’ pr...

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen ve Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Belediyesi, AFAD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘Kalkınma Yolunda Doğal Afetler’ projesi kapsamında Vali Adil Yazar İlk ve Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenlere seminer verildi. Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi ve üniversite bünyesinde yer alan Afet Araştırma, Uygulama ve Yönetim merkezinde görevli Yrd. Doç. Dr İskender Dölek, “Doğal Afetlerle” ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verdi. Seminer ile ilgili bilgiler veren Dölek, “Bu seminer üniversitemiz ve ortakları tarafından yürütülen Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen “Kalkınma Yolunda Doğal Afetler” adlı projenin eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerden biridir” dedi.

Afete dirençli bir toplum ve şehir oluşturma sloganı ile merkez kapsamında belirledikleri hedeflerin gerçekleştirilmesi yolunda ilk adımlardan birini oluşturan bu proje çerçevesinde afet bilinci ile il bazında bir farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Dölek, Doğal Afetlerin Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde önemli bir kalkınma sorunu olduğunu belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.