- Muş’ta Kız Çocukları Atletizme Gönül Verdi

- Muş’ta Kız Çocukları Atletizme Gönül Verdi

Muş’un atletizmde bir marka olduğunu belirten Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aydın Koçlardan, özellikle kız sporcu sayısında ciddi bir artışın söz konusu olduğunu söyledi...

Muş’un atletizmde bir marka olduğunu belirten Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aydın Koçlardan, özellikle kız sporcu sayısında ciddi bir artışın söz konusu olduğunu söyledi.

Daha önce 1500 metre Türkiye Birincisi, 800-1500-2000 metre ve 300 metre Engel Türkiye Birincisi, Grup Türkiye Birincisi, Yıldızlar Türkiye 4. ve Gençler Türkiye 6. Dağ koşusunda ise Dünya 18. olarak derece elde eden sporcuların olduğunu belirten Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulüp Başkanı Aydın Koçlardan, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde 80 sporcunun geliştirme projesine seçildiğini kaydetti. Özellikle son iki yılda kız sporcu sayısında artışın yaşandığını kaydeden Koçlardan, “Özellikle yatılı bölge ortaokullarında kalan kız sporcularımız var ve bu sayı giderek çoğalıyor. Muş’un atletizm de bir marka olduğunu herkes biliyor ve bunu daha ileri seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“YENİ SPORCU ARAYIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Muş’ta atletizmi geliştirme projesi kapsamında köy köy, ilçe ilçe gezdiklerini vurgulayan Kulüp Antrenörü Murat Karataş ise, bu projenin devam edeceğinin altını çizdi. Muşlu çocuklarının ne kadar başarılı olduğunu herkesin bildiğine dikkat çeken Karataş, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak köy köy gezip yetenekli çocuklarımızı tespit ettik. Tespit ettiğimiz çocukları pilot okullara yönlendirerek onların eğitimlerini düzenli hale getirdik ve bundan başarılar elde ettik. Projenin döngüsü için; seçtiğimiz çocuklar genelde küçük çocuklar olduğu için aileden kopup Muş’a gelmeleri ortam değiştirmeleri onlar içinde büyük bir zorluktur. Biz öncelikle bu sporcuları motive etmeye çalışıyoruz ve aileleri ile birebir görüşüp getirip ilde okulları çalışma yerlerini gençlik sporu bunları tamamen onlara tanıttıktan sonra ailelerde bu işe başarıya bakınca duyunca çocuklarda çalışma ortamına zaman zaman alıştığı andan itibaren tamamen uyum sağlıyorlar. Proje devamı; pilot okullar belirlenmiş pilot okullar doğrultusunda birlikte koordinasyonlu çalışıyoruz gençlik il müdürümüzün nezaretinde bu ilişkiler devam ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.