NESOB Başkanı Erdoğan Aykin;

NESOB Başkanı Erdoğan Aykin;

Niğde Valiliği tarafından yayınlanan ’Tüm özel iş yerlerine güvenlik kamerası takma zorunluluğu genelgesi’ üzerine Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Aykin güvenlik kamera takma zorunlul...

Niğde Valiliği tarafından yayınlanan ’Tüm özel iş yerlerine güvenlik kamerası takma zorunluluğu genelgesi’ üzerine Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Aykin güvenlik kamera takma zorunluluğunun küçük esnaflara yansımadığını belirtti.

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Aykin; “Basında yayınlanan haberlere göre valiliğin belirttiği birimlerin çoğunda güvenlik kamerası bulunmaktadır. Valilik tarafından belirtilen yerlere güvenlik kamerası takması hem vatandaşın hem de esnafımızın yararınadır. Eğer ki ilerde küçük esnaflarımıza da takma zorunluluğu getirilirse esnafımız zor duruma düşer. Bilindiği gibi küçük esnaflarımız evine bir ekmeği zor götürecek durumdayken maliyeti yüksek olan bir güvenlik kamerasını taktıramaz. Taktırma zorunluluğu getirilirse küçük esnaflarımıza da biz Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak valiliğimiz ve devletimiz tarafından desteklenirse biz küçük esnaflarımıza taktırırız. Ama küçük esnafımızın ekonomik gücü çok zayıftır, bunun da bilinmesini isteriz. Bizim esnaflarımızın sermayesi küçük olduğundan ve zor geçimini sağladığından dolayı küçük esnaflarımıza da güvenlik kamerası takma zorunluluğu ileriki dönemlerde getirilirse devletimizden küçük esnaflarımız için destek olmalarını isteriz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.