Öğrenci Velilerinin Bina Talebi

Öğrenci Velilerinin Bina Talebi

Yaklaşık 3 yıldır Güzel Sanatlar Lisesinde misafir olarak öğrencilerine hizmet veren Spor Lisesi öğrenci ve öğrenci velileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan yeni okulun Spor Lis...

Yaklaşık 3 yıldır Güzel Sanatlar Lisesinde misafir olarak öğrencilerine hizmet veren Spor Lisesi öğrenci ve öğrenci velileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan yeni okulun Spor Lisesine tahsis edilmesini bekliyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Halil Doğan ve öğrenci velileri yeni yapılan okul binasının kendi okullarına tahsis edilmesini istiyor. Güzel Sanatlar Lisesi binasında misafir olarak kalan Spor Lisesi’ndeki öğrenci velileri kendilerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılan yeni okulun verilmesini talep etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Halil Doğan, “Spor Lisemiz ilimizin İl, İlçe ve köylere hitap eden tek spor lisesi olup, kurulduğu günden bu güne kendisine ait bir okulda hizmet veremedi. Spor lisesi olması münasebetiyle, spor salonu ve yurt olmazsa olmazlarımız arasındadır. Biz öğrenci velileri siyasilerimizin ve milli eğitim müdürlüğümüzün bize vermiş olduğu söz dahilinde hep sabırla bekledik. Ama maalesef hep ikinci planda kaldık. Bu kadar imkansız ve fiziki şartları yetersiz olan okulumuz kısa bir zaman diliminde dört tane de milli sporcu yetiştirmiştir. Okulumuz üniversiteye öğrenci yerleştirmede de yüzde 85 başarı elde etmiş olup, Türkiye geneli ilk beş okul arasında yer almaktadır. Ancak okuldaki bahsedilen imkansızlıklar nedeniyle başarılı öğrencilerimiz bir bir çevre illerdeki spor liselerine nakil gitmişlerdir. İlimizi bölgede ve Türkiye geneli tanıtabilecek bir okul olmasına rağmen hala kendisine ait bir okulun olmayışı ilimiz adına, spor lisesi adına büyük bir ayıptır. Bu konuda yapmış olduğumuz girişimler ve talepler neticesinde Valiliğimiz tarafından yaptırılan teftiş ve incelemeler sonunda Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından Altınşehir mahallesinde yaptırılan binanın Spor Lisesi için uygun olduğu bilgimiz dahilindedir. Ayrıca edindiğimiz bilgilere göre ilimizde çok sayıda imam hatip okulları olmasına rağmen Altınşehir’de yapılan okulunda imam hatip olarak tahsis edileceğini öğrenmiş bulunmaktayız. Biz imam hatip okullarına asla karşı değiliz ama unutulmamalıdır ki Spor Lisesi Türk Sporuna yapılan bir yatırımdır. Şayet bu konuda illaki bildiğinizi yapacaksanız, ya Spor Lisemizi kapatın ya da ilimize, okulumuzun hizmet amacına uygun bir okul binasını tahsis edin” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.