Otoban Bağlantısı Ve Terminal İçin İmar Düzenlemesi Yapılıyor

Otoban Bağlantısı Ve Terminal İçin İmar Düzenlemesi Yapılıyor

Düzce’de OSB ve terminalin otoban bağlantısının önünde hiçbir engel kalmadı.Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ve Düzce belediyesi terminalinin OTOBAN (TEM) bağlantısı için bölge sınırları içind...

Düzce’de OSB ve terminalin otoban bağlantısının önünde hiçbir engel kalmadı.

Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ve Düzce belediyesi terminalinin OTOBAN (TEM) bağlantısı için bölge sınırları içinde bulunan Sinirci köyü için hazırlanan ilave imar planı onaylandı. Böylelikle yıllardır çözülmeyi bekleyen OSB Otoban bağlantısı için Karayolları Genel Müdürlüğü yapım ihalesi kararının ardından bir önemli adım daha atıldı. Söz konusu kararla yapım aşamasında olan Düzce Belediyesi terminalinin TEM bağlantısı da sağlanmış olacak.

Düzce’nin önemli projeleri arasında bulunan ve yıllardır çözümlenmesi beklenen OSB ve terminal TEM bağlantısına ilişkin imar düzenlemelerinin de yolu açıldı. Önce, Karayolları Genel Müdürlüğü 4’üncü Şube Müdürlüğü tarafından Düzce Otoban yol bağlantısı için 30 Haziran tarihinde yapım ihalesi kararı açıklandı. Resmi gazetede yayınlanan karara göre ihale sonrasında işin yapım süresi de 460 gün olarak belirtildi. Bu karara eş zamanlı olarak da Düzce belediyesi tarafından da bir süredir çalışmaları yürütülen söz konusu bölge içinde bulunan Sinirci köyü imar düzenlemeleri yapıldı. Bu amaca yönelik olarak Sinirci köyü önce mücavir saha içine alındı. Ardından da ilave imar planı hazırlıkları yapıldı ve tamamlandı. Düzce’nin OSB ve terminalinin merkez ile TEM bağlantısını sağlayacak olan imar düzenlemeleri Belediye Meclisi’nin Haziran dönemi toplantılarında gündeme getirildi ve onaylandı. Böylelikle OSB ve terminalin otoban bağlantısının önünde hiçbir engel kalmadı. Karayolları tarafından ihale ile birlikte yol yapımının gerçekleşmesi için imar planları tamamlanmış oldu. Böylelikle OSB için TEM bağlantısı sağlanacak, belediye terminali için de çevre yolları ulaşım arterleri yapılmış olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.