Özel Spor Salonları Denetleniyor

Özel Spor Salonları Denetleniyor

Adıyaman’da faaliyet gösteren özel beden eğitimi ve spor salonları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından denetleniyor.Komisyon tarafından yapılan denet...

Adıyaman’da faaliyet gösteren özel beden eğitimi ve spor salonları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından denetleniyor.

Komisyon tarafından yapılan denetimlerde özel beden eğitimi ve spor salonları yönetmenliğine uygun olmayan ve İl Müdürlüğü yetki izin belgesi bulunmayan salonların sporcu sağlığı ve hijyen açısından uygun olup olmadığı denetlenerek, bu standartlara uygun olmayan özel spor salonlarına gerekli uyarılar yapılıyor.

Denetlemelerle ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, özel beden eğitimi ve spor salonlarının komisyon üyeleri tarafından Kahta ilçesindeki spor salonlarının denetlendiğini söyledi.

Bağcı, ”Amacımız özel salonlarda spor yapan vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik ortamlarda uzman eğitimciler ve antrenörler tarafından kendilerine kaliteli hizmet verilip verilmediğini yerinde denetlemek. Bu çalışmaları yürüten komisyonumuz düzenli aralıklarla denetimlerini sürdürmekte. Hatta denetimler sonrasında standartlara uymayan salonlara para cezası verip eksiklerin giderilmesi konusunda gerekli uyarılar da yapılmıştır. Çünkü bu salonlarda yaşanacak olan her türlü olumsuzluk ve sağlıksız ortamlardan kaynaklanan sorunlar sporcu sağlığını direk etkilemektedir. Böyle bir duruma asla müsaade etmeyiz. Bakanlık onayı olmayan salonlar ve sporcu sağlığına zararlı ilaçların satışına müsaade eden yerlere ve işletmelere mevzuat gereği idari işlemlerini yaparak para cezalarını kesip çok ağır müeyyideler uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.