Sattıgı Elbiselerin Mankenliğini Yapıyor

Sattıgı Elbiselerin Mankenliğini Yapıyor

Kırşehir’de özel bir konfeksiyon dükkanı işleten Sevilay Üzümcü, sattığı ürünlerin mankenliğini de yaparak kombine kıyafet oluşturup hizmet veriyor.Kadınların kıyafet seçimlerindeki kararsızlığını ken...

Kırşehir’de özel bir konfeksiyon dükkanı işleten Sevilay Üzümcü, sattığı ürünlerin mankenliğini de yaparak kombine kıyafet oluşturup hizmet veriyor.

Kadınların kıyafet seçimlerindeki kararsızlığını kendine seçtiği kıyafetlerle tanıtan ve karaktere göre kıyafet giyilmesi gerektiğini söyleyen Sevilay Üzümcü, “Kıyafet seçimi bir kadın için en zor olan günün en önemli değeridir. Kendisine önem veren bir kadın kıyafetiyle puan alır. Kıyafeti ise kadın karakterine göre giymelidir” dedi. Hayallerinin peşinde koşarak şuan yapmakta olduğu kıyafet tasarımı işine üç iş değişikliği sonrasında kavuştuğunu anlatan Üzümcü, “Evli ve iki çocuk annesiyim, 2 yıl önce hayalim kafamda tam olarak oluştu. Kendi ürünlerimi tasarlayıp insanların beğenisine sunmak üzere iş hayatına girdim. İnsanların benim tasarladığım kıyafetleri giymeleri ve dolaşarak oluşan kombini anlatmaları beni onure ediyor. Kıyafetin rengini tasarlayarak kıyafeti giyecek kadının üzerindeki yansımasını görmek ve hayallerimin hayata geçmesinin tarifi ve mutluluğu başka hiçbir şeyde yok, ‘Allah diye yola çıkan yolda kalmaz’ inancı ile hareket ederek işimi bırakıp hayalimin peşinde koştum. Bir kadının iş hayatında olması ve hayallerinin peşinde koşması çok önemli istişare yaparak iş hayatına girdim” diye konuştu. ’Hep bana’ diyen insanların kendisine yardımcı olmadığını ama kendisinin asla bıkmayarak muhataplarına ulaştığını ve insanların tasarladığı kıyafetleri almalarının kendisini daha da motive ettiğini ifade eden Üzümcü, “Bir insan azmederse hayallerini de gerçekleştirebiliyor. Dükkanımı yerleştirirken insanlar kapatıyor musunuz diye gelip bana sorular sordu. Bu zorlu sürecimde dahi hayallerimi bırakmadım. Toptancılardan ürün alarak kombine kıyafetleri Kırşehir’de tarihi mekanlarda tanıtmaya başladım. Dükkanda oturarak insanlar sizin ne yaptığınızı anlayamıyor. İyi bir tasarım ve şık görünmek için bir siyasetçi edası ile halkın arasında olarak koordine sağlamam gerektiğini düşündüm" ifadelerini kullandı.

TASARLADIĞI KIYAFETLERİN MANKENLİĞİNİ DE YAPIYOR

Kendi tasarladığı ve insanların yapmakta zorlandığı kombine kıyafetlerin tanıtımını yapan Sevilay Üzümcü, Kırşehir’in önemli tarihi noktalarında kıyafetlerinin mankenliğini de yaparak kadınların ilgisini çektiğini ve kendisinden yeni tasarımlar istenildiğini ise şöyle anlattı; “Kendi kıyafetlerini yapabilmek kadar yapmış olduğun kıyafetlerin tanıtımını da yapabilmek önemli. Ben tasarladığım kıyafetlerin tanıtımını ise ahilikle özdeşleşmiş alanlarda kendi üzerimde kadınların görmesini sağlayarak yapıyorum. İlk tanıtımımda dikkatli gözlerle bakılırken şimdi mahallelerde hanımlar beni çağırıp kıyafet tasarımları istiyorlar. İnsanın vücut yapısı kadar karakteri de giydiği kıyafette önemli, nasıl her yüze aynı saç modeli olmuyorsa her insana da aynı kıyafet olmaz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.