Şimşek’ten Büyüme Rakamları Değerlendirmesi

Şimşek’ten Büyüme Rakamları Değerlendirmesi

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek TÜİK tarafından açıklanan ilk çeyrekte gerçekleşen büyüme rakamları ve 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ile ilgili bir yazılı açıklama yayımladı.Şimşek yaptığı...

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek TÜİK tarafından açıklanan ilk çeyrekte gerçekleşen büyüme rakamları ve 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ile ilgili bir yazılı açıklama yayımladı.

Şimşek yaptığı açıklamada, “TÜİK tarafından açıklanan ve yüzde 2.3 olarak gerçekleşen 2015 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını beklentilerin üzerinde olmasına rağmen iş dünyasının temsilcileri olarak tatmin edici bir sonuç olarak görmüyoruz. Türk sanayisi olarak 2023 hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla üretmek ve büyümek zorundayız. Gerçekleşen yüzde 2.3’lük büyümeyle birlikte özel sektörümüz 22 çeyrektir tüm olumsuzluklara rağmen sorumluluk alarak büyümeyi sürdürmüş ve dinamizmini korumuştur. Bu da sorumluluk sahibi Anadolu sanayisinin başarısıdır. Yeni bir sürece girdiğimiz şu günlerde öncelikli olarak yapılması gereken sanayicinin daha fazla desteklenerek üretime teşvik edilmesi ve elinin güçlendirilmesidir. Bunu dile getirmemizdeki en büyük sebep ise tarım ve hizmet sektörünün büyüme kaydederken sanayi sektöründe büyüme kaydedilememesidir. Bu durum üzerinde önemle durulması ve acilen çözüm üretilmesi gereken bir konudur. Bu noktada ülke olarak yakaladığımız istikrar ve güven ortamının devam ettirilmesi, elde ettiğimiz kazanımlarımızın kaybedilmemesi ve ekonomimizin sekteye uğramaması için 07 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçlara göre sürecin hızla işletilmesi ve yeni hükümet çalışmalarının bir an önce tamamlanması gerekmektedir. 07 Haziran seçim sonuçlarının tüm siyasi partilerimiz tarafından ülkemizin ve milletimizin menfaatleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi ve bir an önce sonuç elde edilmesi iş dünyası olarak temel beklentimizdir. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, meclis aritmetiğinden çıkan sonuca göre oluşacak yeni hükümetin, ekonomik istikrar ve güven ortamının devam ettirilmesi, ülkemizin barış ve kardeşlik ortamının tesisinin sağlanması, paralel yapıyla mücadele edilmesi, ülkemizin her alanda gelişimine engel olan darbe anayasasının değiştirilmesi, hukuk ve eğitim alanlarında köklü reformlar getirilmesi konularına öncelik vermesi gerektiğine inanıyoruz. Geçmişte ülkemizin yaşadığı süreçleri dikkate aldığımızda bugün meydana gelecek kaos ortamının tekrar yaşanmaması adına tüm siyasi partilerimizin yeni hükümetin kurulması konusunda sorumluluk alması ve hassasiyetle yaklaşmaları ülkemizin geleceği ve hedefleri açısından son derece önemlidir. Bu düşüncelerle tüm siyasi partilerimizi tebrik ediyor, sonuçların milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.