Sorgun Meslek Yüksek Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Sorgun Meslek Yüksek Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Yozgat Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını verdi.Sorgun Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen mezuniyet törenine Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Garnizon Komutanı Jandarm...

Yozgat Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını verdi.

Sorgun Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen mezuniyet törenine Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Özgür İpek, Bozok Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd.Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Sorgun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Yusuf Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Daire Amirleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, toplumların gidişatına yön veren ve gerektiğinde rotasını belirleyen en önemli güç bilginin olduğunu belirterek, “Bilginin üretildiği ve bilgi ile kendini yenileyebilme yeterliliklerinin oluştuğu yer olması, bilginin topluma yansıtıldığı birincil kaynak olması ve aynı zamanda milletlerin sosyo-ekonomik düzeyini yükseltmek için teknolojiyi ve sanatı izleme, üretme yeri olması nedeniyle üniversiteler milletlerin can damarlarından birisi niteliğindedir. Sizler de bu donanımlara sahip bireyler olarak buradan mezun olacak ve bir topluma bilgi ve birikimlerinizi aktaracaksınız. Bu anlamlı günde aranızda bulunmaktan çok büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Üniversitelerin temel özelliği özerk olması, bilim üretirken her türlü etki ve yönlendirmeden uzak kalabilmesidir. Özgürlüğün sunduğu bu akademik iklim içerisinde Bozok Üniversitesi’nden beklenen, üretilecek bilimsel bilgi ve bilimsel makaleler sayesinde dünyada sayılı üniversiteler arasına girmek ve ülkemizin bilim alanında da tanınmasına katkı sağlamak olacaktır. Üniversite zaten evrensellik demektir. Yani farklılıkları bünyesinde barındıran ve her türlü farklılığa kucak açan kurum olmasının yanında, dünyada olup bitenleri en iyi şekilde takip eden, dünyayı en iyi şekilde okuyabilen ve dünyayla en iyi şekilde bütünleşen kurumlar olması demektir” dedi.

Sorgun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Yusuf Sert ise, Sorgun Meslek Yüksek Okulu’nun bu yıl ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren ve mezun olan diğer öğrenciler diplomalarını protokol tarafından verildikten sonra öğrenciler hep birlikte pasta kesip, kep atarak mezuniyet coşkusu yaşadılar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.