STK’lardan Burcu Çelik Özkan Ve HDP’ye Kınama

STK’lardan Burcu Çelik Özkan Ve HDP’ye Kınama

Batman’ın Sason ilçesinde bir araya gelen bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilci ve üyeleri, geçtiğimiz gün Muş’ta partisinin düzenlediği bir kutlamaya katılırken koruculara yönelik tehdit içeren b...

Batman’ın Sason ilçesinde bir araya gelen bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilci ve üyeleri, geçtiğimiz gün Muş’ta partisinin düzenlediği bir kutlamaya katılırken koruculara yönelik tehdit içeren bir konuşma gerçekleştiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Burcu Çelik Özkan’a tepki gösterdi.

Sason Toç Bir Sen Başkanı Mutalip Çelik, Eğitim Bir Sen Sason Başkanı Veysel Göktaş, Büro Memur Sen Başkanı Necmettin Çelik ve Sason kanaat önderleri yaptıkları ortak basın açıklamasında; HDP’li vekili kınadı. Ortak açıklamada, "Yılardır şer odaklı ve karanlık güçler bu ülkede ayrıştırmacı ve ayırımcı bir politika izledi. Ötekileştirme, dışlama, hakkın sesini zulmün sesi ile bastırma girişimlerinde bulunuldu. Bunlar otuz yılı aşkın bir zamandır kardeşi kardeşe kırdırmaya çalıştı. Bu gün bu senaryoların daha ileri boyutu sahneye konulmuş durumundadır. İnsanımıza bu kirli senaryonun tatbiki noktasında figüranlık yaptırılmaya çalışılmaktadır. Bu ateşten gömlek, bu millete tarihi boyunca giydirilmeye çalışılmıştır. Ancak hiçbir şekilde bu amacın gerçekleşmeyeceğine olan inancımız sonsuzdur. Zulme rıza gösterilemez, onaylanamaz. Tarihin tozlu yapraklarının altında bu şekilde gerçekleştirilmeye çalışılan milyonlarca senaryo vardır. Ancak amacına ulaşıldığı hiç görülmemiştir. Kardeşlikle, dostlukla, insanlıkla ve barışla bu çetrefili oyunlara hep birlikte karşı duralım. Bu topraklarda kimsenin kimseye ’Defolun gidin bu topraklardan’ deme gibi hakkı yoktur. Bu tür söylemleri ve bunu söyleyenleri kınıyoruz“ denildi.

Sason kanaat önderlerinden Hacı Beşir Çelik de HDP’li Milletvekili Burcu Çelik Özkan’ı istifaya davet etti. Hacı Beşir Çelik, “Bu ülkede otuz yıldır terörle mücadelede canını, malını feda eden şehit veren, gazi olan ve arkasında yetim bırakan kahraman köy korucularına daha meclise girmeden ’Bu toprakları terk edin ya da silahlarla sizleri kovarız’ deme curetinde bulunan HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan’ı istifaya davet ediyor ve kınıyoruz” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.