Tokat’ta "Davranış Değişkliği" Yarışması

Tokat’ta "Davranış Değişkliği" Yarışması

Tokat Gaziosmanpaşa Orta Okulu’nda düzenlenen ‘Davranış Değişikliği’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.Gaziosmanpaşa Orta Okulu tarafından Okul Aile Birliği ve velilerin...

Tokat Gaziosmanpaşa Orta Okulu’nda düzenlenen ‘Davranış Değişikliği’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Gaziosmanpaşa Orta Okulu tarafından Okul Aile Birliği ve velilerin destekleri ile düzenlenen yarışmada 5, 6,7 ve 8. sınıfı öğrencilerinden her şubenin birincisine bisiklet, ikincisine tablet bilgisayar, üçüncüsüne kol saati, dördüncü olan öğrencilere ise sürpriz hediyeler verildi. Yaklaşık 5 bin TL tutarındaki hediyeler Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Halil İbrahim Yüksel, Eğitim Denetmenleri Başkanı Halis Nural, Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Polat ve velilerin katılımı ile düzenlenen programda sahiplerine verildi. Okul Müdürü İsa Çabuk, amaçlarının sadece öğrencilerin akademik başarılarını artırmak olmadığını, sportif, kültürel ve sosyal gelişimini de önemsediklerini söyledi. Öğrencilerden beklenen davranışların gelişmesinde motivasyon oluşturarak sürekliliğini sağlamak amacıyla okul genelinde başlattıkları yarışmanın bir ilk olduğunu ifade eden Çabuk, yarışmada öğrencilerin yıl sonu başarı puanı, ulusal ve yerel sportif, bilimsel ve kültürel yarışmalara katılım ve şube öğretmenlerinin davranış değerlendirmesini kriter olarak aldıklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise okullarda proje tabanlı çalışmanın, önceden hedefleri belirleyerek sonuç almanın önemli olduğunu,bu tip projelere inanmanın güzel sonuçlar doğuracağına inandığını söyledi. Bu projede de okul yönetiminin, öğretmenlerin ve velilerin el ele vererek çalıştığını ve bunun memnuniyet verici olduğunu ifade eden Yazıcı, öğrencileri tebrik etti.

Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Polat ise çocukları motive etme ve başarının artırılması amacıyla düzenlenen yarışmaya okul yönetimi ve velilerin destekleri ile hazırladıklarını söyledi. Polat, proje kapsamında ayrıca temizliğe önem vermek amacıyla Tokat Belediyesi’nin destekleri ile ‘temizlik okulda, ailede başlar’ parolası ile sınıfını temiz tutan çocuklara da ayrıca ödül verildiğini sözlerine ekledi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.