Uygulamalı Girişimcilik Kursuna Katılan 30 Kişiye Sertifika Verildi

Uygulamalı Girişimcilik Kursuna Katılan 30 Kişiye Sertifika Verildi

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB iş birliği ile Mayıs ayı içerisinde düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 30 yeni girişimciye, düzenlenen törenle sertifikaları ver...

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB iş birliği ile Mayıs ayı içerisinde düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 30 yeni girişimciye, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Şırnak Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi. Törende girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 30 girişimciye sertifikalarını Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş takdim etti. Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, "Odamızda bu güne kadar 11 adet girişimcilik kursu düzenledik. 330 kardeşimize girişimcilik sertifikası vermek nasip oldu. Bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Sizlere bu hizmeti vermek bizlerin görevidir. Bizlere talepleri getirdiğiniz zaman bizlerde mutlu oluruz. Ülkemizin değişik illeri girişimcilik sertifikalarını son derece daha faydalı bir şekilde hayata geçirip, iş yeri açmaktadırlar. Özelikle bunu belirtmek istiyorum. Sağlıklı düşünüp sağlıklı bir proje getirene KOSGEB burada son derecede yardımcı olacaktır. Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizde bu anlamda üzerimize düşen her konuda yardımcı olacağız. İnşallah, bu güne kadar ilimizde girişimcilik sertifikasını alan 70 kişi iş yeri açarak hem istihdama hem de ilimiz ekonomisine ciddi yarar sağlamıştır. Ne kadar kişi KOSGEB’den yaralanırsa kendisine daha fazla dua edeceğiz. İlimizde açılması için onay verilen KOSGEB İl Müdürlüğü’ne TSO olarak binamızın 4 katını tahsis ettik, bu sayede KOSGEB ilimize daha iyi hizmet verecek ve geçlerimizin yeni işlerini kurmalarında daha aktif olacaktır bu vesile ile KOSGEB yetililerine teşekkür eder, Sertifikalarınızın hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.