Vali Koçak MÜSİAD’ın Dost Meclisi’nde

Vali Koçak MÜSİAD’ın Dost Meclisi’nde

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) belli periyotlarla düzenledikleri ’Dost Meclisi’ toplantısında Mardin Valisi Ömer Faruk Kuçak’ı ağırladı.MÜSİAD Mardin Şubesi’nin yeni binasında, MÜSİA...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) belli periyotlarla düzenledikleri ’Dost Meclisi’ toplantısında Mardin Valisi Ömer Faruk Kuçak’ı ağırladı.

MÜSİAD Mardin Şubesi’nin yeni binasında, MÜSİAD Mardin Şubesi Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Yertüm’ün ev sahipliğinde yapılan ’Dost Meclisi’ toplantısına katılan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’ı MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap ve 2. dönem Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar karşıladı. MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap’ın açılış ve selamlama konuşmasından sonra MÜSİAD 25. yıl tanıtım filmi gösterimi yapıldı.

Dost Meclisi’ne katılan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, yaptığı konuşmada MÜSİAD’ın Dost Meclisi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Koçak, "MÜSİAD Mardin Şubesi’nin daveti için teşekkür ediyorum. Yeni çalışma ofisinin de hayırlı olmasını temenni ediyorum. MÜSİAD ülkemiz ve Mardin’imiz için önemli bir kuruluştur. Şahsım ve valilik olarak girişimciliğe büyük önem vermekteyiz. MÜSİAD’ın üyesi olan iş adamlarımızın Mardin ekonomisine katkı yapmak için yoğun çaba harcadıklarını memnuniyetle gözlemlemekteyim. İş adamlarımızın özellikle istihdama yönelik ekonomiye katkılarının artarak devam etmesi en büyük temennimdir. Mardin’in sosyal ve ekonomik özeliklerinin gelişmesi gerekmektedir. Burada iş adamlarımıza önemli görevler düştüğünü bir kere daha hatırlatmakta yarar görüyorum. MÜSİAD’lı iş adamlarımızın, büyük oranda genç yaşlarda olduklarını görmek beni memnun etmiştir. Özellikle genç arkadaşlarımıza tavsiyem prensip sahibi olmalarıdır. Sağlam bir gelecek için gençlerimizin vizyon sahibi olmaları ve bazı kriterleri kendilerine şiar yapmaları önemlidir" dedi.

Mardin’in sosyal siyasal ve ekonomik durumu ile ilgili konuşan Vali Koçak, Mardin’de çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Koçak, "Yakın zamanda gerçekleşen genel seçimlerin ülkemize ve Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum. İstikrarın sağlanması ve ekonominin canlanması için önemlidir. Mardin için 3T+1S formülü kalkınmanın anahtarıdır. Tarım, turizm, ticaret ve bunları tamamlayan sanayinin gelişimi Mardin ekonomisi için önemlidir" diye konuştu.

Toplantıda söz alan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap Vali Koçak’a katılımından dolayı teşekkür ederek, Dost Meclisi programlarının devam edeceğini söyledi. Kasap, "Yapılan genel seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesi ve ekonomik büyümemize katkı sunmasını umuyoruz. Mardin’i ilgilendiren tüm konularda MÜSİAD Mardin Şubesi’nin yapacağı ve söyleyeceği öneriler vardır. Valimizle bugün yaptığımız istişareden oldukça memnun kaldık. İlimizin kalkınması için üzerimize düşen her türlü göreve hazırız" şeklinde konuştu.

MÜSİAD üyelerinin sorularını cevaplayan Vali Koçak, TOKİ, Mardin Kalesi, Fuar Merkezi ve tarımsal sıkıntılar hakkında üyelere valiliğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dost Meclisi hediye takdimi, dilek ve temennilerle sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.