Vektörle Mücadeleye Hız Verildi

Vektörle Mücadeleye Hız Verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü, vektörle mücadeleyi teknolojiye uygun araçlar ile gerçekleştiriyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Vet...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü, vektörle mücadeleyi teknolojiye uygun araçlar ile gerçekleştiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen vektörle mücadele çalışmaları yaz dönemine girilmesiyle beraber hızlandı. Vektörle mücadele çalışmaları son teknolojiye uygun ekipmanlar ile sağlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, kimyasal mücadele yapmak yerine sorunun kaynağına iniliyor. Çalışmalarda ıslah ve noktasal uygulamalara önem veren birim, vektörle mücadeleyi halk ve çevre sağlığına uygun şekilde yürütüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vektör mücadelesinde kullanmak üzere hem karada, hem de suda gidebilme özelliğine sahip 8x8 amfibi araç ve ekipmanlara sahip. Bu araçlarla dereler, göller, bataklıklar ve sazlıkları gibi en zor alanlarda düzenli bir ilaçlama yapılıyor. Vektör mücadelesi sahasında Türkiye’de ilk defa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılan ve ATV adı verilen araç, yaz sezonunda hizmet veriyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.