Yozgat Bozok Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci

Yozgat Bozok Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci

Yozgat Bozok Üniversitesinde 2 bin öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, İl Jandar...

Yozgat Bozok Üniversitesinde 2 bin öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, İl Jandarma Komutan Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, daire müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, bugün Bozok Üniversitesinin hayatında önemli bir günü yaşadığını belirterek, “Bugün mezun verdiğimiz öğrencilerimizin hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Dolayısıyla onlar için önemli olan bugün bizim için de çok önemli ve özel bir gündür. Bugün elbette aramızdan mezun olmak suretiyle ayrılacak olan genç mezunlarımız için önemli bir gün. Bugün biz fakülte ve yüksek okullarımızdan 2 bin civarında arkadaşımızı uğurluyoruz. Onlara yeni hayatlarına başlarken başarılar dileyerek hayata uğurluyoruz” dedi.

Öğrencilere seslenen Rektör Karacabey, “Uzun bir tahsil hayatı, hayatınızın önemli bir kısmıydı ancak bundan sonraki çok daha önemlidir. Burada kazandığınız bilgi beceri ve değerleri, aldığınız eğitimi ülkemize hizmet ederek insanımıza hizmet ederek, ülkemiz çıkarları doğrultusunda değerlendireceksiniz. Bugün aramızdan ayrılacak olan genç kardeşlerimiz ve meslektaşlarım. Üniversite sadece bir diploma vermiyor. Burada kazandığınız bilgi, beceri ve bu esnada kurduğunuz dostluklar gelecekte ülkemize yapacağınız hizmette çok önemli bir rol oynayacaktır. Kendi değerlerine sahip çıkarak, kendi toplumuna hizmet etmenin haklı gururunu yaşayarak ve topluma hizmet uğurda önemli bir görevi üstlenmiş olarak buradan ayrılmış olacaksınız. Burada öğrendiğiniz bilgiler, çalışma hayatınızda mutlaka yardımcı ve yol gösterici olacaktır ama bununla beraber kazandığınız vatan ve millet sevgisi bu topluma hizmet etmekte, bu toplumun birlik ve beraberliğini sağlamakta çok önemli olacaktır. Toplumlar gençleriyle övünürler, çünkü gelecek gençlerdedir. Bütün toplumların geleceğe güvenle bakmasının yolu ve imkanı yetiştirdiği gençliğe güvenmesiyle mümkündür, biz size güveniyoruz. Biz sizin gerçekten ülkesini ve milletini seven çalışma hayatında başarılı olacak ve ülkesini severek hizmet edecek insanlar olacağınıza canı gönülden inanıyoruz. Bütün kalbimizle bu hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bozok Üniversitesi 9 fakültesi ve yüksek okullarıyla mezuniyet verdiğini dile getiren Rektör Karacabey, “Ancak henüz öğretime başlamamış 2 fakültemiz ve mezun vermemiş fakültemiz var. Bugünkü mezunlarımız 4 fakülte ve yüksek okullarımızın öğrencileridir ve 2 bin mezun veriyoruz. Bütün fakültelerimiz mezun vermeye başladığında bu sayılar 4 bin 5 bin olacaktır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Vali Vekili Yavuz Güner’de mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardında fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz bir konser verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.