CHP Aydın'da "Bayram" havası

CHP Aydın İl Örgütü, yeni başkanını seçti. Hayırlı uğurlu olsun. Yeni Başkan Bayram İnci... İki yılda üç ilçe kongresi yapıldı Efeler'de... Üçünden de zaferle çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üçünde de Bayram İnci'nin karşısındaydı. Geçtiğimiz hafta sonuda yapılan İl Kongresi'nde Bayram İnce ile Özlem Başkan'ın desteklediği Soner Kaplan yarıştı. İnci, yine kazandı.

** Siyasetçiler, kendilerine yapılan haksızlıkları kolay kolay unutmazlar. "Eyvah! Bayram Başkan ile Özlem Başkan arasında kavgalar olacak galiba!" demekten kendimi alamadım. Fakat Bayram İnce beni şaşırttı: "Kimseye kırgın değilim. Umulanın aksine, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile el ele verip CHP'yi daha iyi yerlere taşımak için mücadele edeceğiz. Hiç kimseyi kırmadan, dökmeden, bu hedef doğrultusunda siyaset yapacağız."

*** CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnce, öylesine güçlü bir yönetim kurulu oluşturmuş ki, yönetimdeki herkes, en az kendisi kadar iddialı. Yönetimde, Nazilli eski İlçe Başkanı Ali Çankır'ın yer almasının büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Yine Nazilli'den Ulvi Yıldırımkaraman gibi çalışkan, partinin lokomotifi olacak birisi de yönetime güç katacaktır. Nazilli'nin saygın avukatlarından rahmetli Avni Uğan ağabeyimizin sevgili kızı, eski milletvekili adaylarından Özlem Burcu Uğan Sevim de öyle... Nazilli örgütünden Süleyman Bülbül ve Ferda Çağlar Erkut, kurultay delegesi oldu. Bir Nazillili olarak, önce Nazillili arkadaşlarıma, sonra da tüm yönetim kuruluna başarılar diliyorum.

*** Yine Nazilli cephesine bakalım. Rakipsiz ilçe kongresi yapan Ali Deveci ve gizli patron Cavit Yenipazarlı, Soner Kaplan'ın listesine destek verdi. Peki Nazilli Örgütü Yenipazarlı ile aynı yönde mi hareket etti? Kesinlikle hayır. Yenipazarlı'nın kızı İlke Yenipazarlı'nın adı, kurultay listesine yazıldı. Milletvekili Metin Lütfi Baydar'ın danışmanı olan İlke Yenipazarlı'nın adı, karşı çıkanların sayısı artınca listenin dışına atıldı. Yerine, Cavit Bey'in eşi Hatice Yenipazarlı adı yazıldı. Nazilli'nin 85 il delegesinden sadece 40'ı Soner Kaplan'ın listesine oy verdi. 45 kişi, Bayram İnci dedi. Bu da gösteriyor ki, Nazilli İlçe Örgütü, kimsenin egemenliğinde değil. Hala sağlıklı düşünebilen delegeler var.

*** Neyse... Bunları bir kenara bırakalım, Bayram İnci'yle sohbetimize dönelim. Söze, Özlem Çerçioğlu'ndan girdi: "Seçimden önce bir hafta birlikteydik. Bizde ayrılık olmaz. Örgütümüzü zinde ve dinamik tutacağız. 2019 için yeni stratejiler belirleyeceğiz. Kurultay sonrası oturup konuşacağız ve hemen gaza basmaya başlayacağız. Amacımız, en az 5 milletvekili çıkarmak. Her seçimden sonra köylere, teşekkür turuna çıkmıştım. Yerinde oturan bir başkan olmadım hiçbir zaman. İl başkanı olarak da oturan başkan olmayacağım. Aramızda ziraatçı arkadaşlar var, hukukçu, öğretmen var. 24 kişilik yönetim kurulumuz, kurultaydan sonra yollara düşecek. Yedek listedeki 24 arkadaşımız da yönetim kurulu gibi sahada olacak. Gönüllü arkadaşlarla birlikte kocaman bir aile olacağız."

*** Bayram İnci ve arkadaşlarına yürekten inanıyorum. Onların, bugüne dek Aydın'da görülmemiş bir şekilde kenetlenerek, omuz omuza vererek çok büyük başarılara imza atacaklarını ümit ediyorum. Aydın CHP'deki "Bayram" havasının, 2019'da şölene dönüşeceğinden hiç kuşkum yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.