Hükümlü Ve Tutuklulardan Göz Kamaştıran Sergi

Hükümlü Ve Tutuklulardan Göz Kamaştıran Sergi

Oltu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünce düzenlenen hükümlü tutukluların el ürünleri sergisi açıldı.Oltu Kale Meydanında kurulan teşir çadırında açılışı gerçekleştirilen serginin açılış kurde...

Oltu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünce düzenlenen hükümlü tutukluların el ürünleri sergisi açıldı.

Oltu Kale Meydanında kurulan teşir çadırında açılışı gerçekleştirilen serginin açılış kurdelesini Oltu Kaymakamı M.Gökhan Zengin, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Ağır ceza Reisi Hasan Kol, Cumhuriyet Savcıları Gökhan Emre, Ömer Akçay ve Mustafa Ufuk Sürer birlikte kesti. Serginin açılışında konuşan Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, bu tür faaliyetler düzenlemekteki amaçlarının Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünün temel misyonu esas alınarak suça bulaşmış kişiler için öncelikle genel ve özel önlemeyi sağlamak bu maksatla hükümlünün yeniden suç işlememesini engelleyici etkenleri güçlendirmek olduğunu belirtti.

Başsavcı Gültekin Bülbül, “Amacımız, toplumu suça karşı korumak, hükümlüyü yeniden sosyalleşmeye teşvik etmek, üretken, kanun ve nizamlara, toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmaya çalışmaktır” dedi.

Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünün destek ve teşvikleriyle son yıllarda ceza infaz kurumlarındaki atölye faaliyetlerine büyük önem verildiğini söyledi. Bülbül, “Bu çerçevede; Oltu T Tipi Kapalı İnfaz Kurumumuzda barındırmakta olduğumuz tutuklu ve hükümlülerin sosyalleşmeleri, bazı yeteneklerini geliştirerek meslek edinmeleri ve ceza infaz kurumumuzda kaliteli vakit geçirmek amacıyla onlara güzel bir ortam yaratıyoruz. Bu şekilde tutuklu ve hükümlülerin tahliyelerinden sonra yeni bir başlangıç yapmalarını, üreten bireyler olarak topluma adapte olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ceza infaz kurumumuzda hükümlülerimizin yaklaşık 200’ü Oltu taşı, ahşap ve bakır işletmeciliğinin bulunduğu 10 farklı atölyede üretim gerçekleştirdiler. Bu nedenle ceza infaz kurumumuzu bir anlamda bir bacasız fabrikaya benzetebiliriz. Bugün burada tutuklu ve hükümlülerimizin el emeği göz nuru el işlerini teşir çadırı kurarak kıymetli Oltu halkının beğenisine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Teşhir çadırında sergilenen ürünlerin Oltu halkının beğenisine sunulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Bülbül, çadırın 10 gün süreyle açık kalacağını kaydetti.

Bu arada serginin açılışına Oltu Kaymakamı M.Gökhan Zengin, Oltu belediye başkanı İbrahim Ziyrek, Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Ağır Ceza Reisi Hasan Kol, cumhuriyet Savcıları, Okan Emre, Ömer Akçay, Mustafa Ufuk Sürer, İlçe Emniyet Müdürü Aydın Olcar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Bayram Kayıkçı, Oltu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selahattin Tutkun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin en büyük maket gemisi bin 250 TL’ye Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek tarafından satın alındı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.