ASO Teknik Koleji’nde Karne Heyecanı

ASO Teknik Koleji’nde Karne Heyecanı

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ’’Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek istiyoruz’’ dedi.ASO Teknik Koleji 2014 -2015 eğitim ve öğretim yılı karne töreni ASO ve ASO 1...

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ’’Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek istiyoruz’’ dedi.

ASO Teknik Koleji 2014 -2015 eğitim ve öğretim yılı karne töreni ASO ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir’ in katılımıyla gerçekleşti. Karne töreninde dereceye giren öğrencilere, çeşitli hediyeler verildi. Törene, ASO ve ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Özdebir’in yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Veri Analizi ve Politikalar Daire Başkanı Şerafettin Cankurt, eğitim kurulu üyeleri, bölgede yer alan sanayiciler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Karne töreninde konuşan ASO Başkanı Özdebir, hayallerinin Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesilleri donanımlı şekilde yetiştirmek olduğunu belirtti. ASO Teknik Koleji ile bu hayalin gerçekleştirilmesinde önemli bir adım attıklarını söyleyen Özdebir, ’’Okul sadece matematik ve fizik derslerinden ibaret değil. Hayatta asıl olan sosyal ilişkiler ve insanların birbirleriyle kurmuş oldukları bağlardır. Bunlar sizlere hayat boyu yoldaşlık edecek. Bu noktada yapmış olduğunuz sosyal etkinliklerinizi takdirle izliyorum. Hepiniz uzun bir maraton koştunuz. Bu eğitim ve öğretim yılında almış olduğunuz takdir, teşekkür ve onur ödülleri bizleri son derece gururlandırdı. Tatili hak ettiniz. Tatil yaparken de kendinize fırsat yaratın ve bol bol kitap okuyun. Okuduğunuz kitaplarda hayata dair mutlaka öğreneceğiniz şeyler olacaktır. Bu fırsatı kaçırmayın” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere olaylara karşı hep olumlu yönde bakmalarını yönünde tavsiyede bulunan Özdebir, ’’Bardağın hep boş tarafını görüyoruz. Sürekli olmazlardan bahsediyoruz. Bugün ülkemizin yaşamış olduğu siyasi gerginliklere ve iş hayatında yaşanan sorunlara baktığımızda hep olmazlardan bahsedildiğini görüyoruz. Ama nasıl olduğunu söylemiyoruz. Nasıl olduğunu söyleyebilmek için olumlu düşünmek lazım. Olumlu düşünürseniz istediğiniz hedefler gerçekleşecektir" dedi.

Türkiye’nin en önemli zenginliğinin genç nesil olduğuna dikkat çeken Özdebir, şunları kaydetti:

"Ülkemizde yer altı zenginliklerimiz kısıtlı. Diğer ülkeler gibi petrol çıkaramıyoruz. Bizim en önemli zenginliğimiz sizlersiniz. Bir taşı kırıp asfalt yapabilir ya da o taşı işleyerek dünyanın en güzel heykeline de dönüştürebilirsiniz. Sizler bu ülke için son derece önemli, kıymetli ve değerlisiniz. Türkiye’yi ileri götürecek insanlarsınız. Sizleri en iyi şekilde yetişmek istiyoruz.”

ASO Başkanı Özdebir, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Savaşları robot yarışmasında, URFODU Uluslararası Bilim Temelleri yarışmasında ve Çankaya Üniversitesi Robot yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi. Ardından 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde en başarılı öğrencilere de karnelerini ve hediyelerini takdim etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.