İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden Öğretmenlere Yüzde 100 Burs Fırsatı

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nden Öğretmenlere Yüzde 100 Burs Fırsatı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, yüksek lisans yapmak isteyen öğretmenlere yüzde 100, doktora yapmak isteyenlere ise yüzde 50 burs verdiklerini söyledi.İstan...

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, yüksek lisans yapmak isteyen öğretmenlere yüzde 100, doktora yapmak isteyenlere ise yüzde 50 burs verdiklerini söyledi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Denizli Dedeman Park Otel’de öğretmen ve idarecilerle bir araya geldi. Türkiye’de birçok ile giden Gayretli son olarak Denizli’de eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlerin ve idarecilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, eğitimin kalitesini artırmak için çalıştıklarını söyledi. Gayretli, "İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak Denizli’deki eğitimci arkadaşlarla bir araya geldik. Bu beraberliğin neticesinde de birlik ve beraberlik mesajları vererek Türkiye’deki eğitim kalitesini yükselterek belli bir noktaya taşımak istiyoruz. Üniversite olarak kaliteye her zaman önem veriyoruz. Bu yüzden kaliteyi üniversite çağında değil ortaokul ve lisede başlamak suretiyle kaliteye kalite katmak istiyoruz. Artık bundan sonra öğretmen kalitesini yükseltmek için belli adımlar atılması gerekiyor. Bizler de bu doğrultuda hareket ediyoruz. Üniversite olarak eğitim kalitesine kalite katmak başta hocalar olmak üzere bunların daha fazla aktif ve başarılı olması, idealist ve hayallerinin büyük olmasını hedefliyoruz" dedi.

Üniversite olarak verdikleri burslarla ilgili de bilgi veren Gayretli, İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak öğrencilere bir çok burs seçeneği olduğunu ve öğrencilerin Denizli’den İstanbul’a gelmelerini, metropol bir şehirde okuyarak dünyayla entegre olmasını istediklerini belirtti. Entegre olduktan sonra dünyadaki teknoloji ile Türkiye patent ve projeler kazandırmalarını beklediklerini de sözlerine ekleyen Gayretli, bu doğrultuda öğrencilere yüzde 50, yüzde 75 ve yüzde 100 burs verdiklerini bildirdi. Bu şekilde velilerin yükünü hafifletmeyi amaçladıklarını ifade eden Gayretli, Denizli’deki öğretmenler için yüksek lisansa yüzde 100 burs, doktora yapmak isteyenlere de yüzde 50 burs verdiklerini açıkladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.