M.Şevket ALTINAYAR

M.Şevket ALTINAYAR

PUSULASI OLMAYAN CÜMLELER (2)

Ağustos’un 14’ünde yayınlanan ‘PUSULASI OLMAYAN CÜMLELER’ başlıklı yazımızı ‘sezgilerimiz, vicdanımız ve mesleki birikimlerimizi harmanlayıp kaleme aldığımız pusulası olmayan cümlelerimiz devam edecek’ diyerek noktalamıştık.

PUSULASI OLMAYAN CÜMLELER (2) ile devam ediyoruz.

* * *

Belediye Başkanımız hatırı sayılır bir zaman aralığından bu yana ortalıkta gözükmemeye özen gösteriyor.

Sayın Başkan, 17 Temmuz’da makamında düzenlediği basın toplantısının akabinde kayıplara karıştı. Gazetecilerle bir araya gelmeyi, gündemi değerlendirmeyi, sorulara cevap vermeyi bir tarafa bırakan başkanımız, Nazilli’de olmasına rağmen Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısına da katılmamayı tercih etti.

Başkanımızın, Nazilli Belediyespor ve özellikle ‘futbol’ sevdasını bilmeyen çok az vatandaşımız vardır. Belediyespor’un ‘içeride’ ya da ‘deplasmanda’ oynadığı karşılaşmalarda görmeye alışık olduğumuz Sayın Başkan, bu tutkusundan da 'geçici' olarak vazgeçmiş gözüküyor.

* * *

Mart 2014 seçimlerinden zafer ayrılan MHP’li başkanın keyifsizliği, huysuzluğu, agresif yaklaşımlarını dilden-dile dolaşmaya devam ediyor.

Ben, başkanımızın kafasının bu aralar bir hayli karışık olduğunu, önümüzdeki 4 aylık zaman diliminde ‘şahsı’ ve ‘Nazilli’ adına önemli siyasi kararlar vereceğini tahmin ediyorum.

* * *

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde % 35,5 ile 23 bin 604 seçmenin oyunu alarak MHP’yi Nazilli’de 1’inci parti yapan Sayın Başkan ve parti tabanıdır.

Mart 2014’te oy oranını %42,3’e taşıyan ve 39 bin 829 vatandaştan ‘devam’ onayı alan MHP’li başkan, ‘milletvekilliği’ adaylığı konusunda partisinin genel merkezinden ‘mükafat’ beklemektedir.

Ne olabilir bu mükafat?

MHP’DEN 1’İNCİ SIRA MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI…

* * *

Siyaset yapanların çoğunluğunun beklentileri hep bir basamak üste çıkmaktır.

İlçe Başkanlığı..

Belediye Başkanlığı..

Milletvekilliği..

Bakanlık..

Beklentiler sürer gider..

Bu nedenle halkın rüzgarını arkasına alan Nazilli Belediye Başkanı’nın, esinti sona ermeden soluğu TBMM’de almak istemesi yadırganacak bir davranış değildir.

Şartlar yerinde midir?

MHP’nin Aydın’da ki ‘abisi’ kendisine ‘yol’ verecek midir?

Bu soruların cevabı önümüzdeki 4 aylık zaman diliminde netleşecektir.

* * *

Nazilli Belediye Başkanı’nın MHP’den 2’inci sıra adaylığına sıcak baktığını zannetmiyorum.

Bu sıra, kendisinin siyasi geleceği için risktir.

Bu nedenle 2’inci sıraya ‘hayır’ diyecek ve TBMM serüvenini erteleyip, bir süredir ihmal ettiği, başkalarını yetkilendirdiği ‘başkanlık’ görevine ağırlık vermeye başlayacaktır.

Ancak başkanımızın Büyükşehir Yasası nedeniyle eli-kolu bağlıdır.

Genelde AK Parti’ye..

Yerelde CHP’ye muhtaç hale gelen MHP’li başkanımız, emsal mevkidaşları gibi ‘Sosyal Belediyecilik’ dışında hizmet üretememektedir.

Sayın Başkan bu durumdan rahatsızdır.

Siyaset arenasında eriyip, yok olma tehlikesiyle karşı-karşıya kalma ihtimali olan başkanımızın keyifsizliği, huysuzluğu, agresif yaklaşımları bu yüzdendir.

İşte tam bu noktada;

MHP’li başkanın Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatmak istiyorum.

“Büyükşehir Yasası’ndan bir çok belediye başkanı rahatsızdır. Bu yasa, bu şekilde devam ederse, önümüzdeki 5 yıllık süreçte bir çok siyasi manevra olur”

Sağlıcakla kalın..

1309mhp1-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar