M.Şevket ALTINAYAR

M.Şevket ALTINAYAR

GÖZ HİZASINDAN YAZIYORUM

Bir alışkanlığım var. Yıllardır, dikkatimi çeken cümleleri bir tarafa not alır, bu notları zaman-zaman yazdığım yazılarda kendime malzeme olarak kullanır, cümle ile kendi yaşantımıza yakıştırmalar yaparım.

En son okuduğum ve not aldığım cümle şu:

* * *

‘Genelde insanların fikirlerini çıkarları şekillendirir. Kardeşlik kavramını tek taraflı kabullenmek pek bir şey ifade etmez. Karşı tarafın da bunu kabul etmesi gerekir.’

Çok taze olan bu notum, ‘cuk’ diyor Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ın manevi durumunu özetliyor. Sayın ALICIK, çoğu zaman ‘kardeşlik’ kavramını ‘tek taraflı’ kabullenerek işini yapmaya gayret gösteriyor, ama genelde ‘gol’ yiyor!

Kırılıyor..

Üzülüyor..

* * *

Sonda söyleyeceğimi, başta ifade edeyim, ağzımdaki bakla da fazla ıslanmasın!

Belediye Meclisi’nin ‘olağan’ ve ‘olağanüstü’ toplantılarında yaşananlar Nazilli’de günün konusu haline geldi. Bazı imar tadilatlarının kabul edilmesi için gerçekleştirilen bu toplantılar uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Bu süreç içinde, toplantı salonunun içinde yaşananların aksine, salon dışında da ilginç anekdotlarla karşılaşıyoruz. Basına sızdırılan bilgiler, belgeler havada uçuşur hale geldi! Basın mensupları, ‘AYRICALIKLI GAZETECİLER ki bu konuyu ayrıca bir köşe yapacağım’ elde ettikleri ayrıntıları ‘özel haber’ yapmak için meslektaşlarından saklama yarışına girdi, imar tadilatlarının konuşulduğu meclis toplantısının neden bu kadar gergin geçtiğini anlamaya çalıştı.

Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ın en yakın yol arkadaşlarından biri olan Ali GÜRSOY’un istifa haberi, hani derler ya ‘tuz-biber’ oldu yaşanan bu sürece!

Kısacası ortaklık hala toz-duman durumda..

Belediye Başkanı Haluk ALICIK ile eski MHP’li Meclis Üyesi Ali GÜRSOY arasında ki makasın geçtiğimiz yıl açıldığını biliyoruz. Sayın GÜRSOY’un huzursuz olduğu ve 2 kez istifa kararı aldığını, ancak bu kararından vazgeçtiğini cümle alem duydu, yazdı.

GÜRSOY, son nokta olarak geçtiğimiz hafta içinde Belediye Meclis Üyeliği’nden istifasını noter kanalıyla gönderdi ve son noktayı koydu.

Ali GÜRSOY, OLAY’dan Murat GÜRKAN’a özel açıklama yaptı ve bazı belediye meclis üyelerinin Nazilli için değil de, kendileri için çalıştığı iddia etti. GÜRSOY, en az kendisi kadar ALICIK’a yakın bir isim olan Meclis Üyesi Ziya AKSÜT ile aynı çatı altında bulunamayacağını gerekçe göstererek istifa kararı aldığını söyledi özel açıklamasında..

Ali GÜRSOY’un açıklamaları çok sert ve iddialı..

“20 maddelik imar tadilat planı özel kişilere rant sağlıyor. Bazı MHP’li Meclis Üyeleri kişisel menfaatleri doğrultusunda rant sağlıyor”

* * *

Kırılıyor, üzülüyor demiştik ya Belediye Başkanı Haluk ALICIK için..

Kardeşlik kavramını tek taraflı kabullendiğini, karşı tarafın da bunu kabul etmesi gerektiğini yazmıştık ya az evvel..

Manzara ortada!

Bu manzaranın tek sorumlusu Haluk ALICIK’tır.

Siyasette bu kadar iyi niyetli olmanın bedelini ödüyor Sayın ALICIK!

Görüldüğü gibi huzursuzluk devam ediyor.

Görünen siyasi tablo şu:

ALICIK fire veriyor, ekibi kan kaybediyor, çözülüyor.

Çözülmeyi durdurabilecek mi?

Yeni ekip mi kuracak?

Parti mi değiştirecek ALICIK?

Yoksa, ‘KRAL’ ÇIPLAK MI KALACAK?

Bunu ‘AYRICALIKLI GAZETECİLER’ olarak biz bilmiyoruz.

İki satır yazmasından bihaber, Belediye Başkanı’nın makam odasında ‘bacak-bacak üstüne atıp’ oturan ‘AYRICALIKSIZ GAZETECİLER’ biliyor mu?

Onu da ben bilmiyorum!

 

mujdat-sevket-altinayar.20121009144756.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar