M.Şevket ALTINAYAR

M.Şevket ALTINAYAR

PİRİNÇ’İN ‘HARMANDAROĞLU’ TELAŞI

YER: ATATÜRK İlköğretim Okulu..

Nazilli Ticaret Odası, 2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ders başı yapan bin 500 ihtiyaç sahibi öğrenciye eğitim yardımı olarak ‘Okul Çantası’ dağıtımı yapıyor. Dağıtım törenine katılan Ticaret Odası Başkanı Tacettin PİRİNÇ’i yakalamışken, AK Parti’nin olağan üstü meclis toplantısını ‘grup’ olarak neden ‘boykot’ ettiğini soralım istedik. Aynı zamanda AK Parti Nazilli İlçe Başkanı olan PİRİNÇ, Ticaret Odası’nın düzenlediği bir programda ‘siyasi’ konuların konuşulmasını ‘etik’ bulmadığını söyleyerek, beni ve diğer basın mensuplarını partinin ilçe binasına davet etti.

* * *

YER: AK Parti Nazilli İlçe Binası..

AK Partili 8 Belediye Meclis Üyesi, Nazilli Belediyesi’nin olağanüstü meclis toplantısına gurup olarak katılmama kararı aldı. Aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin PİRİNÇ, imar tadilatlarının yapılacağı toplantıya neden katılmadıklarını anlatıyor. PİRİNÇ’in katılmama gerekçelerini, NAZAR ve HAVADİS gazeteleri ve gazetelerin internet sitelerinde ‘NAZİLLİ’Yİ İMAR GERDİ’ başlığı ile haber haline getirip, sizlerle paylaşmıştık.

* * *

Soruları içtenlikle yanıtlayan PİRİNÇ, bir yandan basın mensuplarına çay ikram ederken, bir yandan da başka bir sorumuzun olup-olmadığını söylüyor.

Ben de soruyorum:

‘AK Parti’nin Nazilli Belediye Başkan Adayı’nın belli oldu mu?’

‘Evet’ diye yanıtladı PİRİNÇ..

‘Ama bu ismi şimdilik gizli tutuyoruz. Açıklamak için daha çok erken’

Teşekkür ediyorum Tacettin PİRİNÇ’e..

PİRİNÇ daha sonra İlçe yönetim Kurulu Üyesi İbrahim TAMİRCİ’ye dönüp, Pazar günü Ankara’da yapılacak olan AK Parti 4. Olağan Kongresi’ne Nazilli’den gidecek olan partililerin isim listesini görmek istediğini söylüyor. TAMİRCİ’den ‘liste hazır’ cevabı alan PİRİNÇ, ‘Ahmed HARMANDAROĞLU eşi ile birlikte gidecek. Listede ismi var değil mi?’ diye ekliyor.

İbrahim TAMİRCİ’den, ‘hatırlamıyorum’ cevabı alan PİRİNÇ, bir telaşla TAMİRCİ’yi uyarıp, ‘Listeyi kontrol edin. Ahmed HARMANDAROĞLU ve eşi yoksa hemen ilave edin’ talimatını veriyor.

* * *

‘Yiğidi öldür hakkını ver’ demişler.

PİRİNÇ ile TAMİRCİ arasında geçen konuşmaları sadece dinledim. Taaki, basın mensubu kardeşim Ümit ÖZMEN’in kulağıma, ‘Abi sorduğun sorunun cevabını aldın mı?’ diye fısıldamasına kadar..

O zaman uyandım, kendime geldim.

Ümit’e göre, AK Parti’nin Nazilli Belediye Başkan Adayı, PİRİNÇ ile TAMİRCİ’nin konuşmalarında gizliydi.

Düşündüm..

Ahmed HARMANDAROĞLU Ankara’ya, AK Parti 4. Olağan Kongresi’ne gidebilir.

Gayet doğal..

Peki özellikle eşi ile birlikte gitmesine ne demeli?

Ya, PİRİNÇ’in, ‘HARMANDAROĞLU AİLESİ’ni Nazilli’de unutma telaşı?

Yoksa, AK Parti’nin Nazilli Belediye Başkan Adayı Ahmet HARMANDAROĞLU mu olacak?

Neden olmasın diye mırıldandım.

Ahmet HARMANDAROĞLU:

Eski belediye meclis üyesi..

AK Parti Nazilli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi..

Partisinin teşkilat işlerinden de sorumlu başkanı..

1971 doğumlu..

Harita ve Kadastro Mühendisi..

Nazilli’de yaşıyor.

Ahmed HARMANDAROĞLU’nun adı AK Parti’de Belediye Başkan Adayı olarak ilk kez konuşulmuyor. Özellikle parti kurucularından Ali İhsan DİLMEN ve arkadaşları tarafından çok beğenilen ve istenilen bir isim olarak karşımızda duruyor HARMANDAROĞLU..

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin PİRİNÇ’in, ‘Adayımız belli ama bu ismi şimdilik gizli tutuyoruz. Açıklamak için daha çok erken’ cümlesini kurarken tarif ettiği isim Ahmet HARMANDAROĞLU olabilir mi?

Biz basın mensupları, siyasilerin 2 dudağının arasından çıkan her kelimeyi ‘ipucu’ olarak kabul eder ve görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşırız.

Bugün olduğu gibi..

 

mujdat-sevket-altinayar.20121001132827.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar