M.Şevket ALTINAYAR

M.Şevket ALTINAYAR

KILINÇ KONUŞTU: KIYAMET KOPTU!

TBMM’nin kapalı olması nedeniyle yaz aylarını seçim bölgesi Aydın’da geçiren ve çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin KILINÇ, Nazilli’de basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Toplantıda samimi açıklamalar yapan KILINÇ’ın özellikle 1 soruya verdiği yanıt, siyaset dünyasını hareketlendirdi.

Neydi bu soru?

BESYO yani Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu’nun Nazilli’den taşınması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Yazı başlığında kullandığımız gibi..

KILINÇ bu soruya yanıt verdi;

Nazilli’de kıyamet koptu!

* * *

Basın toplantısına katılan gazeteciler arasındaydım. KILINÇ’ın yanıtına bire-bir şahit oldum.

KILINÇ, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu’nun (BESYO) Nazilli’den taşınmasının tek sorumlusu olarak Nazilli Belediyesi’ni göstermiş ve esnafın bu gidişten olumsuz etkilendiğini söyleyip gazete ve internet sitelerinde de geniş şekilde yer bulan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu, Adnan Menderes Üniversitesi ile Nazilli Belediyesi arasındaki protokol çerçevesinde 1000 öğrencisiyle Germencik’ten Nazilli’ye taşınıp büyük heyecan ile eğitime başlamıştı. Ancak geçen süreç içinde Nazilli Belediyesi protokol gereklerini süresinde yerine getiremedi. Bizim aldığımız bilgilere göre çocuklar yüzmek için İzmir’e gittiler. Oysa yapılan anlaşma gereği, Sümer Park’ta bulunan okulun yan taraftaki yüzme havuzu kapatılarak öğrencilere eğitim amaçlı tahsis edilecekti. Bu havuzda yüzemeyen öğrenciler maalesef bunun için İzmir’e gidip, gelmek zorunda kaldı. Ayrıca yapılan protokol gereği futbol sahası ve sosyal donatılar hazırlanarak okula teslim edilecekti. Ama bunların hiç birisi yapılmadı. Ve sonuç olarak BESYO 1000 öğrencisiyle Nazilli’den gitti. Bu tamamen belediye ile üniversite arasında yapılan protokol şartlarının yerine getirilmemesinden kaynaklanan bir gidiştir. Bu okulun gitmesiyle Nazilli’deki yurtlarda ve ticaretini giden öğrencilere bağlayan esnafta ciddi sorunlar yaşanmaya başladı”

* * *

Basın toplantısından bir gün sonra, Belediye Başkanı Haluk ALICIK’a, başkanlık makamında KILINÇ’ın verdiği cevabı hatırlatarak, düşüncelerini sordum.

ALICIK öfkeliydi..

ALICIK kızgındı..

ALICIK kırgındı..

Hemen telefonla ulaşmak ve görüşmek istedi KILINÇ ile..

Daha sonra ulaşabildi mi bilmiyorum ama benim yanımda görüşememişti.

ALICIK’ın neye, niçin kızdığına bir anlam veremedim ve kendisine de bunu söyledim.

Önümüzdeki yıl seçim var.

MHP’li Belediye Başkanı Haluk ALICIK, muhalefet parti belediye başkan adaylarının, ilçe başkanlarının, yöneticilerinin, milletvekillerinin kendisini alkışlamasını mı bekliyor?

Muhalefetin, ‘ALICIK çok başarılı bir belediye başkanı’ cümlesini kurmasını mı istiyor Başkan ALICIK?

Özünde iyi bir insan olduğunu bildiğim ALICIK’ın, Belediye Başkanlığı döneminde çok fazla siyaset yaptığına şahit olmadım. Bu nedenle, aynı tutumu karşısından da bekliyor olabilir.

Her sohbetinde birlik, beraberlik mesajları veren..

Nazilli’nin kabuğunu kırması için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği içinde çalışması gerektiğine dem vuran..

İlçenin ekonomik değerlerinin ön plana çıkması için tanıtım ve üretiminin şart olduğunu dile getiren..

Kısacası Nazilli’nin sorunlarının ‘SİYASET ÜSTÜ’ olması için ter döken ALICIK ne yazık ki hayal kuruyor.

Yani çabaları nafile!

Ok yaydan çıktı. Önümüzdeki yıl seçim var.

Bu nedenle muhalefet ALICIK’ı yıpratacaktır.

Eleştirecektir.

Yargılayacaktır.

Kızdıracaktır.

Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ın bu tür çıkışlara, eleştirilere hazır olması ve alışması gerekiyor.

 

mujdat-sevket-altinayar.20120919153752.20120922145724.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar