24 Haziran’a Kadar Merkür Retrosu

İletişim gezegeni Merkür bu yılın ikinci retrosunu ikizler burcunda yapacak. Bu geri hareket 24 Haziran’a kadar devam edecek. Merkür Retrolarında Merkür gezegeni dünyaya çok fazla yaklaşır ve gezegenin manyetik etkisi hem zihnimizi yavaşlatır, hem halletmediğimiz bir çok problemi tamamlanmak üzere yeniden önümüze getirir, hem de elektronik cihazlarımızda bozulmalara sebep olur. Aslında yanlış bilinenin aksine Merkür retroları içe çekilme, tamamlanma dönemleridir. Bu süreçte geçmişe yönelik çözmemiz gereken konuları yeniden düşünmeli, tamamlamadığımız işleri tamamlamalıyız. O yüzden yeni kararlar almak, yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir değildir.

Merkür gerilemesi İkizler burcunda olacak...

Merkür gerilemesi bu kez ikizler burcunda olacak. İkizler burcu eğitim, öğretim, anlaşmalar, çocuklar ve yakın çevremiz  ile alakalıdır. Bu konular çerçevesinde yanlış anlaşılmalara, aksaklıklara hazırlıklı olun. Uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla bu süreçte bir araya gelebilirsiniz. Paranıza sahip çıkın, hırsızlıklar, dolandırıcılıklar artacak. İkizler burcu sinir sistemimizle de alakalıdır. Ağır sporlardan kaçınmalı, sinir sistemimize yüklenmemeye dikkat etmeliyiz.

Perşembe gününden itibaren mars pluton ile karşı karşıya...

Mars ve pluton karşıt açısı hafta sonuna doğru etkili olmaya başlayacak. Bu süreçte askeri olayların gündemde olacağını düşünüyorum. Bireysel hayatlarımıza baktığımızda öfke patlamaları, güç savaşları, kişiler arasında manipülatif etkiler ve öfkesini içinde yaşayan pasif agresif insanlarla karşılaşma olasılığımız yüksek... Patlamalar, yangınlar, ev kazaları dikkat etmemiz gereken konular arasında...

Olumlu tarafından bakacak olursak, bu açının birçok insan için güçlü bir motivasyon kaynağı olabileceğini düşünüyorum. Uzun zamandır düşünüpte cesaret edemediğimiz konularda gereken özgüveni ve motivasyonu kendimizde bulabiliriz. Özellikle ailevi konular, ilişkilerde kopmalar, haklı çıkma dürtüsü.. Bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. İş hayatımızla alakalı bitişler, dönüşümler, risk içeren adımlar için aslında uygun bir süreç ama merkür retrosundan dolayı dürtüsel kararlar ilişkilere geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Astrolog Bilge Aslı

İnstagram: @astrologbilgeasli

Önceki ve Sonraki Yazılar